Fortnite je v najnovšej žalobe prirovnávaný ku kokaínu

Fortnite je v najnovšej žalobe prirovnávaný ku kokaínu

 

Závislosť je problémom.

Vzhľadom na to, že Fortnite patrí medzi najväčšie herné fenomény, ktoré sú momentálne na hernom trhu, tak sa hra často stáva aj terčom nahnevaných rodičov, ktorí sa snažia nájsť spôsob, ako zabrániť svojim deťom tráviť desiatky hodín týždenne pred počítačom, konzolou či mobilom. A inak to nie je ani teraz.

Montrealská právnická firma totiž dostala žiadosť na začatie žaloby voči vývojárom tejto hry na podnet rodičov dvoch detí a to z jednoduchého dôvodu: Ich deti sú na hre závislé. Tvrdia, že keby vedeli, akú závislosť hra spôsobí, nikdy by nedovolili, aby ju ich deti hrali.

Firma Calex Légal následne v žalobe prirovnala Fortnite ku kokaínu a tabaku a podľa nich spoločnosť Epic vedome vypustila na trh veľmi návykovú hru, ktoré je smerovaná na deti. Podľa ich tvrdenia má ich žaloba rovnaké právne základy ako žaloba z roku 2015, kedy boli zažalované tabakové spoločnosti, pretože neinformujú zákazníkov o rizikách pre zdravie.

Závislosť na hrách je už Svetovou zdravotníckou organizáciou oficiálne uznaná ako choroba a to podľa Calex Légal znamená, že spoločnosť Epic Games musí upozorňovať na negatívne javy, ktoré môže spôsobiť závislosť na hrách, podobne ako napríklad pri tabaku.

Nie je to prvá a určite ani posledná žaloba voči populárnym hrám a niektoré krajiny (napríklad India) už dokonca pristúpili k legislatívnym obmedzeniam niektorých hier. Či však má táto žaloba šancu na úspech aj v Kanade, to je otázne.

Zdroj: CBC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk