Microsoft otočil: Úplná spätná kompatibilita nie je pri Xbox Series X v deň vydania samozrejmosťou

Microsoft otočil: Úplná spätná kompatibilita nie je pri Xbox Series X v deň vydania samozrejmosťou

Zdá sa, že peripetie okolo spätnej kompatibility naberajú nové rozmery.

Máme za sebou komplexnejšie odhalenie konzol novej generácie, takže diskusie na fórach môžu (a naberajú) na obrátkach. Po potvrdení hardvérových špecifikácií prišla samozrejme reč aj na spätnú kompatibilitu. Microsoft pôvodne deklaroval plnú spätnú kompatibilitu s hrami z pôvodného Xboxu, Xbox 360 a samozrejme s hrami s Xbox One. Naproti tomu stojí Mark Cerny zo Sony, ktorý v trochu nešťastne podanom dev vlogu hovoril, že PlayStation 5 bude pri štarte podporovať sto nahranejších hier z PlayStation 4.

Spoločnosť Sony nakoniec toto tvrdenie aktualizovala a dodala, že takmer všetky zo 4000 hier, ktoré vyšli na Playstation 4 budú hrateľné na Playstation 5 v deň vydania. Ani toto však nebolo úplne presné a došlo k ďalšej úprave, ktorá tvrdenie koriguje na, "Veríme, že drvivá väčšina z 4000+ hier, ktoré vyšli na Playstation 4 budú hrateľné aj na Playstation 5.“

V každom prípade bude pri štarte určite viac kompatibilných hier, ako s pôvodne očakávalo. Prvá stovka najviac hrateľných hier by mala byť navyše k dispozícii v "boost mode". Celkom logicky postupne dôjde k validácii a sprístupnení ďalších kompatibilných hier. V tomto má Sony čas, rovnako ako mal čas Microsoft pri svojej spätnej kompatibilite Xbox 360 hier na súčasnou Xboxe.

A teraz Microsoft. Pôvodne tvrdenie o plnej spätnej kompatibilite nakoniec vyvrátili a hovoria, že síce strávili viac ako 100 000 hodín testovaním OBĽÚBENÝCH hier z Xbox One, vrátane tých existujúcich z Xbox 360 a pôvodného Xboxu, no stále prebieha proces testovania a overovania. "Môžeme potvrdiť tisíce hrateľných hier pri štarte.", dodáva Microsoft. Ani v tomto prípade tak nedostanú Xbox hráči plnú spätnú kompatibilitu, ako sa pôvodne deklarovalo. Či je to na škodu, to necháme samozrejme na vás. 

V každom prípade si na porovnania kompatibility a samotného výkonu ďalších vecí v rámci kompatibility musíme počkať, pretože v takomto období papier a čísla znesú veľa.

Zdroj: reddit, twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk