Xbox konzoly sa (konečne) dočkajú úplne nového obchodu

Xbox konzoly sa (konečne) dočkajú úplne nového obchodu

 

Hádam dopadne lepšie ako súčasný.

Aj keď je niekto totálny Xbox fanboy, tak jednu veci si musí priznať. Súčasná podoba Xbox Store na konzole Xbox One je katastrofálna. Na jednej strane je zalagovaná a funguje pomaly a na strane druhej je zbytočne zmätočná. Napríklad ak sa jedna konkrétna hra predáva v troch edíciách (pozdravujem Ubisoft), tak v obchode sú uvedené tri položky namiesto toho, aby tam bola jedna a pri kúpe si zvolíte možnosť edície. Našťastie, Microsoft o tom vie a pripravuje jeho kompletné prepracovanie.

Pred niekoľkými dňami sa na internete objavili informácie o novej Xbox aplikácií s názvom Mercury. A aj keď zo začiatku nikto nevedel, čo táto aplikácia prinesie, tak rýchlo sa zistilo, že ide o testovaciu aplikáciu nového Xbox Store, ktorú Microsoft interne testuje.

Netrvalo dlho a dočkali sme sa prvých informácií a dokonca aj záberov z používania.

Nový Xbox Store vychádza z Xbox Fluent dizajnu a ak momentálne používate Xbox aplikáciu na Windows 10, tak vám to prostredie bude veľmi povedomé. Napriek tomu, že ide o testovaciu verziu aplikácie, tak celý obchod vyzerá byť viac-menej dokončený a vyskytuje sa tam iba zopár bugov. Redakcia Windows Central sa dostala k tejto novej aplikácii a vďaka Development módu ju rozbehli na Windows 10 a preto je otázne, ako svižne bude tento obchod fungovať na Xbox One konzole.

Je však zrejmé, že Microsoft plánuje tento dizajn obchodu nasadiť nie len pre svoju terajšiu generáciu konzol, ale aj pre Xbox Series X konzolu.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk