Microsoft to vzdáva: Ruší streamovaciu službu Mixer a začína spoluprácu s Facebook Gaming

Microsoft to vzdáva: Ruší streamovaciu službu Mixer a začína spoluprácu s Facebook Gaming

 

Prečo sa to stalo tesne po veľkých akvizíciách?

Toto sme na jednej strane nečakali, no na strane druhej to bolo celkom logické. Microsoft totiž včera oznámil, že počnúc 22. júlom kompletne ruší svoju streamovaciu službu Mixer a uzatvára spoluprácu so službou Facebook Gaming.

Odpoveď na otázku prečo asi všetci poznáme. Microsoftu sa aj napriek obrovským investíciám do služby Mixer nepodarilo získať dostatočne veľký podiel na trhu so stremovacími službami, kde neustále súperil so službami Twitch, Youtube a Facebook Gaming. Asi posledným klincom do rakvy tejto služby boli nedávne štatistky sledovanosti počas pandémie, kde hlásili všetci konkurenti obrovské medziročné nárasty, no Mixer ostal prakticky nezmenený.

A to aj napriek tomu, že v posledných mesiacoch investoval desiatky miliónov dolárov do exkluzívneho obsahu, keď získal streamerov Ninju, Shrouda a ďalších. Zdá sa, že Microsoft si uvedomoval potrebnosť ďalších investícií do služby, no výsledok nebol vzhľadom na ťažkú konkurenciu vôbec istý a preto to radšej zabalil.

Presun na Facebook Gaming je celkom logický. Je zrejmé, že Microsoft nechcel spoluprácu s Twitchom alebo službou Youtube, pretože spoločnosti Amazon a Google považuje za svojich veľkých konkurentov. Facebook Gaming mu navyše prináša vyše 700 miliónov používateľov mesačne a Microsoft ho plánuje previazať so službou Project xCloud. V praxi by to malo vyzerať tak, že na Instagrame alebo Facebooku uvidíte reklamu na nejakú AAA hru (alebo užívateľa, ktorý bude nejakú hru na Facebooku streamovať) a jedným kliknutím si ju budete môcť zahrať cez Project xCloud.

Jediné, čo si Microsoft ponecháva je low-latency technológia, ktorá bola základom služby Mixer a tú plánuje použiť v biznis sektore v službe Microsoft Teams.

Otázkou však je, čo s Ninjom, Shroudom a ďalšími Mixer streamermi. Pre tých menších Microsoft pripravil plynulý prechod z Mixeru na Facebook Gaming so všetkými benefitmi, za predpokladu, že o to budú mať záujem. Ninja a Shroud údajne dostali od Facebooku ponuku na exkluzívnu spoluprácu s touto službou a kontrakt bol takmer v dvojnásobnej hodnote akú mali podpísanú s Microsoftom. Obaja však odmietli a donútili tak Microsoft, aby im vyplatil zvyšok kontraktu a obaja tak môžu streamovať, kde budú chcieť. 

Zdroj: Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk