Lego DC Super-Villains - Recenzia

Lego DC Super-Villains - Recenzia

 

Lego hry tu boli odnepamäti, a vždy v kombinácii so zaujímavou značkou priniesli nových potenciálnych fanúšikov. Tentokrát je hlavným ťahákom DC universe, ale z tej druhej strany. Akonáhle je v hrách možnosť hrať aj za nepriateľov, budí to veľa pozornosti. Pri tejto hre to nie je inak. Stojí tá pozornosť ale za to? Príbeh je postavený na skupinke superhrdinov z dimenzie Zem-3, ktorí sa nazývajú Justice Syndicate, a „veľmi“ nenápadne sa podobajú na Justice League. Tú pošlú do inej dimenzie a pred ostatnými sa tvária ako noví spasitelia. Ich zámienky sú však iné.

Vy, ako hlavní nepriatelia, sa tak budete snažiť Syndicate zastaviť. K dispozícii máte „iba“ okolo 80 zloduchov z univerza DC. No okrem nich ste tu aj vy, nováčik. Na začiatku sa javíte ako dôležitý, no v konečnom dôsledku nemáte žiadnu úlohu. Svoj charakter si môžete upraviť presne podľa predstáv, aj keď na začiatku s trochu obmedzenými možnosťami, no postupne sa vám ich bude otvárať viac a viac. Môžete tak vyzerať ako najväčší zloduch všetkých čias, no aj tak to nikoho trápiť nebude. Počas celej hry totiž neprehovoríte, a na jednotlivých úrovniach budete hrať za svoj charakter len pri bitkách, keďže hra vás bude nútiť premieňať sa každú chvíľu. To však neznamená, že do postavy by ste nemali vložiť čas, keďže možností na úpravu je naozaj veľa a počas príbehu budú pribúdať aj super schopnosti.

Jednotlivých úrovní je asi 15, a nepovedal by som, že by boli extrémne ťažké. Prostredia sú rozmanité, hra pôsobí veľmi oddychovo, a počul som, že ani získanie všetkých achievementov/trofejí nie je zložité. Stačí len všetko zbierať. To sa vám podarí už iba tak, že budete ničiť všetko, čo vám príde do cesty. Nič náročné, no po čase vás to začne trochu nudiť. To je ale už problém všetkých lego hier, nielen tohto titulu. Puzzle v leveloch sú taktiež veľmi ľahké a mnohokrát ľahšie, než vyzerajú. Hra tak veľmi nápadne pôsobí ako určená pre mladšie vekové kategórie, čomu okrem toho, že je to Lego, naznačuje aj hodnotenie E(everyone). To si všimnete aj na dialógoch, ktoré sú, mimochodom, veľmi kvalitné a zastúpenie dablérov je veľmi bohaté. Nadávky sú nahradené skôr trápnymi frázami, ktoré mohli byť radšej vynechané, no nehádam sa. Ak už spomínam dabing, tak za spomenutie stoja Mark Hamill (Joker), Michael Ironside (Darkseid), no chvíľami začujete aj Kevina Conroya (Batman) alebo Michaela Rosenbauma (Flash).

Otvorený svet je niečo, čo vás pri tejto hre udrží asi najdlhšie. Metropolis, Gothan, väzenie Belle Reve, Smallville... Máte absolútnu voľnosť pohybu a hra pôsobí sčasti ako také GTA pre deti, aj keď dnes už vidíme aj 10-ročných, ako sa hrajú GTA V. Pripravených pre vás je veľa bočných úloh, ktoré majú niekedy aj prepojenie medzi sebou. Okrem tých sú tu aj preteky a, samozrejme, voľný pohyb samotný. Vybrať si pritom môžete akéhokoľvek zloducha/hrdinu, ktorého ste otvorili, a môžete si ich prepínať takmer iba lusknutím prsta.

Takže to zhrniem. Ak ste už niekedy hrali Lego hru, tak viete, čo môžete očakávať. Hra sa nesnaží byť ničím priebojnou a stavia na istote. Ak vás teda Lego hry nebavili doteraz, tak nebude ani táto. Ak však chcete niečo, čo môžete hrať spolu s mladšími súrodencami (keďže hra podporuje split-screen), tak táto hra môže byť pre vás tou pravou. TT Games urobili výborne využitie licencie pre DC so všetkými DC hrdinami/zloduchmi. Aj keď trochu nevyužili to, že hráte za zloducha, pretože v konečnom dôsledku robíte skôr dobrotu.

Naše hodnotenie

Lego DC Super-Villains je hrou, ktorá sa snaží byť presne takou, aká navonok vyzerá. Hra je jasne cielená na mladšie vekové kategórie a je Lego hrou, ako každá iná. To je zároveň dôvod, prečo si myslím, že toľko, koľko za túto hru momentálne pýtajú, je veľa a mnohých ľudí to odradí. Medzi najlepšie veci patrí otvorený svet a počet hrateľných postáv.

Klady

 • hra sa nesnaží byť inou, a tak viete do čoho idete
 • veľkosť otvoreného svetu
 • množstvo postáv

Zápory

 • hra sa nesnaží byť niečím novým
 • cena
 • občasný chaos, keď neviete, za koho hráte a čo sa vlastne deje

Informácie o hre

Lego DC Super-Villains

Lego DC Super-Villains 2018

Hra, v ktorej hráte za zlú stranu DC Univerza a snažíte sa zastaviť Justice League, ktorí prišli z inej dimenzie v podobe Justice Syndicate.

 • Platforma: Xbox One
 • Žáner: Akčná adventúra, Všeobecná hra
 • Výrobca: TT Games
 • Distribútor v GB: Warner Bros Interactive
 • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega

Trailer

Korekcia: Denisa Jurištová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk