Prvú hru od hviezdneho nového štúdia Microsoftu uvidíme už na budúci rok

Prvú hru od hviezdneho nového štúdia Microsoftu uvidíme už na budúci rok

 

Či sa však dočkáme aj jej vydania, to ostáva záhadou.

Na E3 2018 ohlásil Microsoft nie len akvizíciu niekoľkých štúdií, ale aj vytvorenie úplne nového štúdia s názvom The Initiative. Malo ísť o zoskupenie tých najlepších z najlepších, o štúdio, ktoré posunie hry ako médium dopredu. Ambície mu teda rozhodne nechýbajú a v posledných mesiacoch sme sa postupne dozvedali, že naberajú vývojárov z takých štúdií ako Sony Santa Monica (God of War), Insomniac Games (Spider-Man), Naughty Dog, Rockstar, Rocksteady atď. atď.

Lenže budovať štúdio a popri tom hru, to je časovo veľmi náročný proces a tak sa neočakávalo, že hru od tohto štúdia uvidíme tak skoro a bolo prakticky isté, že ich prvotinu uvidíme až na konzole Xbox Series X.

A tak to aj je. Šéf Xbox Game Studios Matt Booty v rozhovore pre GameInformer prezradil, že viac o ich hre sa dozvieme v roku 2020, no nič konkrétne neprezradil. Dá sa teda očakávať, že buď počas E3 2020, alebo počas samostatného eventu uvidíme minimálne trailer a názov ich hry.

Mimochodom, hlavný Concept Artist štúdia uverejnil na Artstation koncepty, ktoré môžu, ale nemusia súvisieť s novou hrou od tohto štúdia.

A taktiež sa zdá, že minimálne tvorcovia Gears 5 už čo-to z hry videli

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk