Xbox "Lockhart" Series S: Podtaktovaný procesor, 4TFLOP grafika a menej pamäte. Potešiť by však mala cena a SSD disk

Xbox "Lockhart" Series S: Podtaktovaný procesor, 4TFLOP grafika a menej pamäte. Potešiť by však mala cena a SSD disk

 

Ďalšie náznaky predpokladanej špecifikácie menej výkonného Xboxu budúcej generácie.

Na internete sa objavujú ďalšie leaky, ktoré naznačujú príchod menej výkonného Xboxu s projektovým označením Lockhart. Podľa nich bude Lockhart osadený podtaktovaným procesorom (bez bližšej špecifikácie), ktorému má sekundovať grafický čip s výkonom 4TFLOP. Oproti Xbox Series X a jeho GPU výkonom 12TFLOP je to celkom značný rozdiel. Táto menej výkonná konzola by však mala cieliť na užívateľov, ktorým postačuje rozlíšenie 1080p-1440p.

 

Rozdiel má byť aj v samotnej operačnej pamäti. Vývojári by mali mať k dispozícii 7.5GB RAM (13.5Gb Xbox Series X), čo je dosť hraničné, ale pri smerovaní mimo 4K použiteľné. Lockhart má disponovať SSD diskom, ktorý bude určite prínosom, no kapacitu zatiaľ nepoznáme.

Zo starších leakov vieme, že by mal byť Lockhart bez otickej mechaniky, takže aj v tomto prípade sa určite stlačí cena smerom nadol. Uvidíme ako sa s nasledovným profilovaním a konfiguráciou popasujú samotní vývojári v ďalších projektoch, ktoré budú chcieť byť v budúcnosti určite ambicióznejšie.

Najväčším ťahákom tejto konzoly má byť určite cena. Predpokladajú sa rôzne cenové kategórie. Všetko však bude záležať od nastavenia ceny samotného Xbox Series X. V tejto osekanej verzii sa dá očakávať kompaktná veľkosť a samozrejme aj digitálne smerovanie. V niektorých krajinách by mohla byť konzola distribuovaná prostredníctvom programu All Access, ktorý je k dispozícii za pár dolárov mesačne.

Zdroj: twitter, reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk