Rozšírenie disku na Xbox konzolách bude podľa očakávania drahou záležitosťou

Rozšírenie disku na Xbox konzolách bude podľa očakávania drahou záležitosťou

 

Cena potvrdená predajcom.

Asi sme tak nejak tušili, že doba, kedy sme si za pomoci 3TB disku za 100€ znásobili kapacitu na inštalovanie hier do našej konzoly sa skončila. Prechod na NVMe SSD technológiu v konzolách je totiž tak drahý, ako sme mohli čakať. A ešte možno o trochu viac.

Americký obchod Best Buy totiž začal prijímať predobjednávky na 1TB Seagate rozširovaciu pamäťovú kartu určenú pre konzoly Xbox Series X a Xbox Series S. A jej cena je stanovená na 219,99$. To znamená, že u nás môžeme očakávať cenu 219,99€ alebo cenu, ktorá sa jej bude približovať. Microsoft síce túto cenu zatiaľ oficiálne nepotvrdil, no retail predajcovia už asi koncovou cenou disponujú.

UPDATE: Rozširovacia karta je už dostupná aj v nemeckom Microsoft Store a jej európska cena je stanovená na 239,99€, takže trochu vyššia, ako sme očakávali. 

Tieto rozširovacie karty v sebe obsahujú NVMe SSD disk, ktorý disponuje rovnakými rýchlosťami, ako interný NVMe disk v Xbox Series X/S konzolách a Microsoft už predtým potvrdil, že postupom času sa do predaja dostanú aj iné kapacity.

Druhou možnosťou pre hráčov bude zapojenie štandardného externého disku z ktorého však budeme môcť priamo spúšťať iba hry, ktoré nie sú určené pre Xbox Series X/S – teda hry z Xbox One/Xbox 360 a Xbox spätnej kompatibility. Zároveň nám však externé disky umožnia skladovať hry, ktoré priamo nehráme a po ich presunutí do interného disku budú plne pripravené na hranie.

Sony na druhej strane sa nevybralo cestou rozširovacích kariet, ale podľa slov architekta konzoly Marka Cernyho by mali umožniť pripojenie bežného NVMe SSD disku, ktorý však musí spĺňať vysoké nároky na udržateľné rýchlosti interného NVMe SSD disku a tie sú stanovené na 5,5GB/s. Jeden z prvých diskov, ktorý by potenciálne vedel tieto štandardy dodržať a mohol by tak dostať oficiálne požehnanie od Sony je nedávno ohlásený Samsung 980 PRO, ktorého cena je stanovená na 229,99$ za 1TB. Výhodou riešenia Sony je však nepochybne fakt, že cena bežne dostupných NVMe SSD diskov bude postupom času klesať.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk