Jeden z popredných vývojárov Dying Light 2 po 22 rokoch opustil štúdio Techland

Jeden z popredných vývojárov Dying Light 2 po 22 rokoch opustil štúdio Techland

 

Nie príliš dobré správy.

Dying Light 2. Vlastne ani nevieme v akom stave je vývoj tejto hry. Ak si dobre spomíname, tak táto očakávaná zombie parkour hra od poľského štúdia Techland mala byť vydaná ešte v roku 2019. No niekoľko odkladov spôsobilo, že momentálne ani nevieme, kedy je plánovaný dátum vydania tejto hry, pretože ten posledný naznačil odklad „na neurčito.“

Na oficiálnom Discorde štúdia sme sa však dočkali správy, že o hre by sme sa mali viac dozvedieť počas tohto roka, no či sa dočkáme aj vydania, to je zatiaľ vo hviezdach.

Teraz však prichádza správa, ktorá v prípade herného vývoja väčšinou neveští nič dobré. Svoj odchod zo štúdia ohlásil po 22 rokoch Pawel Selinger, ktorý na sérii Dying Light pracoval ako scenárista, no jeho primárnou úlohou bola tvorba vizuálneho štýlu hry (Art Director). K štúdiu sa pripojil v roku 1999 a pracoval prakticky na všetkých hrách štúdia a to vrátane série Call of Juarez.

Selinger to svetu oznámil cez príspevok na sociálnej sieti LinkedIn s tým, že praje štúdiu do budúcnosti veľa šťastia a dúfa, že ich projekty prinesú Techlandu veľký úspech. Vzhľadom na to, že hovorí v množnom čísle, tak je možné, že štúdio pracuje popri Dying Light 2 aj na ďalšej hre.

Dying Light 2 je vo vývoji na PC, súčasné a next-gen konzoly. 

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk