Gears 5 a Gears Tactics na PC a Series X/S sa dočkajú výrazného zvýšenia výkonu

Gears 5 a Gears Tactics na PC a Series X/S sa dočkajú výrazného zvýšenia výkonu

 

Za všetko môže jedna skratka.

Štúdio The Coalition v novom blogovom príspevku prezradilo, že ich dve posledné hry, Gears 5 a Gears Tactics sú prvými hrami, ktoré sa dočkali oficiálnej implementácie 2. stupňa funkcie VRS. Tá je súčasťou API DirectX 12 Ultimate a podpora bola pridaná na všetkých platformách a grafických kartách, ktoré DirectX 12 Ultimate podporujú (Xbox Series X/S konzoly a vybrané AMD a Nvidia grafické karty).

Čo je vlastne VRS? Ide o techniku, ktorá dokáže výrazne zvýšiť výkon v graficky intenzívnych hrách a to tým, že analyzuje scénu v ktorej sa hráč nachádza a rozdeľuje výkon grafického čipu tam, kde je potrebný. Pokročilosť VRS sa rozdeľuje na tzv. Tiers a Gears Tactics na PC už mal implementovanú Tier 1 verziu VRS, ktorá síce prinášala výkonnostné vylepšenia, no aj na úkor kvality vizuálu.

VRS Tier 2 upravuje nedostatky prvej verzie tejto techniky a podľa štúdia The Coalition prináša 14% zvýšenie výkonu a to bez vplyvu na vizuál hry, pričom VRS Performance verzia môže priniesť až 20% úsporu výkonu pri veľmi malom dopade na vizuálnu stránku hry.

Pri konzolovom hraní to znamená primárne vyššie dosahované rozlíšenia (nakoľko tie ponúkajú dynamické rozlíšenie) a stabilnejší framerate. Pri PC hraní to zas znamená, že si možno budete môcť dovoliť úroveň detailov, ktorá predtým možná nebola. 

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk