Xbox sa stáva novým vlastníkom štúdia Rockstar: GTA VI bude Xbox exkluzivitou

Xbox sa stáva novým vlastníkom štúdia Rockstar: GTA VI bude Xbox exkluzivitou

 

Masívna dohoda.

Microsoft je zdá sa pri chuti. Iba niekoľko týždňov po kompletnom uzavretí dohody o odkúpení vydavateľstva Bethesda za 7,5 miliardy totiž Microsoft oznámil, že už čoskoro sa stane novým vlastníkom štúdií, ktoré sa hernému svetu prezentujú pod názvom Rockstar Games a ide o tvorcov sérií Grand Theft Auto a Red Dead Redemption.

Suma transakcie je stanovená na 14,4 miliardy dolárov a k jej dokončeniu by malo po schválení regulačných orgánov prísť v priebehu najbližšieho pol roka.

Microsoft sa tak stáva vlastníkom aj všetkých značiek, ktoré spadajú pod štúdiá Rockstar a to vrátane spomínaných Red Dead Redemption, Max Payne a Grand Theft Auto. Hráčov na Playstation však bude určite zaujímať, či tak existuje šanca, že GTA VI bude vydaný aj na Playstation 5, na čo šéf Xbox divízie odpovedal jednoducho: „Nie.“ Zároveň potvrdil, že všetky Rockstar hry pribudnú automaticky do predplatného Xbox Game Pass v deň vydania.

Šéf Take-Two, Strauss Zelnick, ktorý bol doterajším vlastníkom štúdií Rockstar túto transakciu okomentoval jednoducho: „Microsoft prišiel s ponukou, ktorá sa nedá odmietnuť. Akokoľvek sme neradi, že Rockstar opúšťa rodinu štúdií Take-Two, tak správna rada sa zhodla, že je správnym krokom túto ponuku prijať. Prajeme štúdiám Rockstar veľa šťastia a úspechov do budúcnosti a hádam sa o ne Microsoft dobre postará.“

Vedenie Rockstaru prezradilo, že okrem pravidelných aktualizácií pre GTA V a Red Dead Redemption 2 má štúdio vo vývoji aj nový diel série Bully a novú hru Max Payne.

A teraz, keď ste sa dostali na koniec článku, tak vám prajeme veselý 1. apríl.

Zdroj: 1. apríl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk