Battlefield 2042: Všetko čo vieme o tejto očakávanej hre – bez kampane a Battle Royale, no s masívnym počtom hráčov

Battlefield 2042: Všetko čo vieme o tejto očakávanej hre – bez kampane a Battle Royale, no s masívnym počtom hráčov

 

Obrovské množstvo informácií.

Štúdio DICE nám včera konečne odhalilo svoju očakávanú hru Battlefield 2042. Dočkali sme sa 5-minútového traileru, ktorý povedal veľmi veľa a to, ako ho komunita prijala sa nedá porovnať s Battlefield V. V dobrom slova zmysle. Úlohou tohto článku je ozrejmiť všetky informácie, ktoré momentálne o hre vieme.

Kde, kedy a ako?

Battlefield 2042 príde na trh 22. októbra 2021 a zahrať si ho budeme môcť na PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S a PlayStation 5. Medzi verziou pre staré a nové konzoly však budú veľmi podstatné rozdiely.

Starý hardvér totiž neumožní plnú podporu 128 hráčov a hráči na starých konzolách si tak budú musieť vystačiť so súbojmi 32vs32. Zmenšené budú aj mapy, čo je vzhľadom na menší počet hráčov logické. To však vyústilo aj v cenový rozdiel. Zatiaľ čo old-gen verzia hry bude mať cenovku 69,99€, tak next-gen verzia bude stáť 79,99€. PC verzia bude stáť 69,99€.

Hra ponúkne v predaji tri rôzne verzie, pričom predobjednávka vám umožní skorší prístup k hre (15. október)

Štandardná edícia ponúkne hru, skorší prístup do bety a hry a taktiež aj pre-order pack, ktorý obsahuje:

 • Baku ACB-90 nôž
 • "Mr. Chompy" Charm
 • "Landfall" hráčske pozadie
 • "Old Guard" tag

Za Gold edíciu si priplatíte 30€ naviac, no dostanete navyše aj Year 1 Pass Pack a ten vám dá prístup k štyrom špecialistom, štyrom Battle Passom a 3 Epic skinom.

Za Ultimate Edíciu si priplatíte ďalších 10€ navyše, no dostanete aj Midnight Ultimate Bundle obsahujúci skiny pre vojakov, zbrane a vozidlá, digitálny artbook a digitálny soundtrack.

Predplatitelia služieb EA Play a Xbox Game Pass získajú 10-hodinový trial prístup a zľavu na nákup hry.

Nebudúca budúcnosť

Hra je zasadená do roku 2042, kedy je svet na pokraji kolapsu. Svet trpí nedostatkom jedla, energie a čistej vody a výsledkom toho je najväčšia utečenecká kríza v histórii. V tejto situácii sú USA a Rusko vtiahnuté do vojny, no súčasťou kolotoča sú aj tzv. No-Pat špecialisti – vojaci, ktorí nereprezentujú štáty, ale hovoria iba rečou peňazí.

Ak sa však tešíte na kampaň plnú intríg a vojnového konfliktu, tak vás sklameme, pretože Battlefield 2042 nebude obsahovať kampaň. A to v žiadnej podobe. Tento konflikt je tak vytvorený iba ako kolorit pre multiplayerové boje.

Šéf vývoja Daniel Berlin taktiež potvrdil, že hra pri vydaní nedostane Battle Royale mód: „Myslím si, že to je niečo, čo nám umožní nakloniť sa k tomu, čo nám ide najlepšie. Keď sa pozriete na DNA štúdia, tak toto robíme dlho a povedali sme si, že nebudeme mať tradičnú kampaň pre jedného hráča a radšej sa sústredíme na to, aby sme mali prepracovaný a hlboký multiplayer.“ Berlin však potvrdil, že hra bude mať možnosť hrania proti botom.

„Battle Royale je niečo veľmi populárne, no momentálne nemáme plán pridať ho do hry, no máme pripravené ďalšie zážitky o ktorých však zatiaľ nemôžem rozprávať.“

Umiestnenie do blízkej budúcnosti však štúdio umožnilo pridať do hry vojenskú techniku, ktorá je momentálne vo fáze prototypovania. Nový Plus System umožní úpravu zbraní počas boja (asi podobne ako séria Crysis) a vozidlá si budú môcť hráči privolať na svoju pozíciu na mape. Zároveň však ich ovládanie bude vyžadovať spoluprácu.

Herné módy sú korením života

DICE potvrdilo, že hra bude obsahovať tradičné a obľúbené herné módy ako Conquest a Breakthrough, ktoré budú jedným pilierom hry, ktorý bude združený pod názvom All-Out Warfare. Pobočka štúdia DICE LA však pracuje aj na zatiaľ nepredstavenom móde. Ten uvidíme v akcii na EA Play Live, 22. júla 2021. „DICE LA buduje tento mód špecificky ako ľúbostný list pre našich dlhoročných fanúšikov a hráčov.“ K dispozícii bude aj tretí „pilier“ hry a bude určený pre menšie tímy  a jeho názov bude „Hazard Zone.“:

„All-Out Warfare módy budú podporovať 128 hráčov (na next-gene) na mapách, ktoré budú plné dynamického počasia, prírodných nebezpečenstiev ako napríklad tornádo a piesočné búrky.“

Špeciálny špecialisti

Aj štúdio DICE naskočilo na vlak špecializovaných postáv, ktoré majú jednoduchý názov, Specialists. Ide o hrateľné postavy inšpirované tradičnými hernými triedami série Battlefield, no budú mať k dispozícii unikátne schopnosti. Hra bude vydaná s desiatimi špecialistami a každou ďalšou sezónou bude pribúdať jeden nový. DICE nám predstavilo prvých štyroch:

 • Wikus „Casper“ Van Daele – Recon trieda, OV-P Recon Drone a schopnosť Movement Sensor
 • Webster Mackay – Assault trieda, Grappling Hook a schopnosť Nimble
 • Maria Falck – Support trieda, S21 Syrette Pistol a schopnosť Combat Surgeon
 • Pyotr „Boris“ Guskovsky – Engineer trieda, SG-36 Sentry Gun a schopnosť Sentry Operator

Mapy

DICE vydá Battlefield 2042 so siedmymi hrateľnými mapami:

 • Kaleidoscope – Sogdo, Južná Kórea: Boje sa budú sústreďovať na okolie kvantovo poháňaného uzola, ktorý ohrozuje globálnu sieť.
 • Manifest – Brani Island, Singapur: Dôležitý uzol svetového obchodu, ktorý je taktiež dôležitý na podporu americkej armády.
 • Orbital – Kourou, Francúzska Guiana: Bitka sa bude sústreďovať na okolie miesta odkiaľ vzlietajú do vesmíru rakety.
 • Discarded – Alang, India: Boje o jadrové zdroje v okolí lodí, ktoré čelia extrémom prílivových vĺn.
 • Renewal – Eastern Desert, Egypt: Hráči budú bojovať o prelomovú technológiu v oblasti agrikultúry v centre púšte.
 • Hourglass – Doha, Katar: Hráči budú bojovať v okolí pohyblivých pieskov a veľkomesta.
 • Breakaway – Queen Mauld Land, Antarktída: Boj o ropu a plyn tlačí vojakov na okraj sveta, ktorý je pokrytý ľadom.

Podpora

Ako sme už spomínali, hra sa dočká Battle Pass systému, ktorý bude podobný, ako v iných hrách. Battlefield 2042 bude rozdelený na tematické sezóny, ktoré prinesú vždy nádielku nového obsahu. A s touto nádielkou príde vždy aj Battle Pass, ktorý bude mať niečo pre všetkých hráčov, no niečo iba pre tých, ktorý si tento Battle Pass kúpia.

Obsah ako nové mapy a módy však budú pre všetkých zdarma: „Držať komunitu pohromade, aby mohli hrať spolu vzrušujúcimi spôsobmi je pre nás veľmi dôležité. Každá sezóna posunie príbeh dopredu a prinesie nový obsah do hry. V prvom roku plánujeme štyri sezóny, štyri Battle Passy so štyrmi špecialistami a novými lokalitami na boj.“

„Battlefield 2042 je evolúciou série a prináša to, čo chcú hráči – ultimátny sandbox série Battlefield s atmosferickými súbojmi a nečakanými udalosťami. Naprieč DICE v Štokholme, DICE LA, Criterion a EA Gothenburg zažívame pri vývoji a testovaní hry veľa zábavy a teraz je čas, aby sa do skúšania pustili hráči. Vytvorili sme tri samostatné a epické spôsoby, ako si hru užiť.“

Hra má naplánované uzavreté testovanie v júli tohto roka a pred októbrom sa uskutoční otvorené beta testovanie.

Hru však v akcii uvidíme už v nedeľu, 13. júna počas Xbox + Bethesda E3 2021 konferencie, kedy sa dočkáme aj priamych záberov z hrania.

Zdroj: DICE/VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk