DICE chystá pre Battlefield 2042 niečo extra špeciálne
Fáma

DICE chystá pre Battlefield 2042 niečo extra špeciálne

 

Fanúšikovia série sa určite potešia.

Predstavenie hry Battlefield 2042 máme oficiálne za sebou, no ako už DICE začiatkom júna potvrdilo, išlo iba o predstavenie jednej zo súčastí hry. Kampaň a Battle Royale síce mať nebudeme, no dalo by sa povedať, že to čo DICE chystá je ešte niečo lepšie.

DICE totiž už pri predstavení hry hovorilo o troch pilieroch hrania na ktorých bude stáť Battlefield 2042. Prvým je tzv. All-Out Warfare, čo je vlastne štandardný Battlefield multiplayer, tentokrát však pre 128 hráčov (na next-gen konzolách a PC). Druhý pilier má názov Hazard Zone a pôjde o menší mód pre menšie skupinky hráčov.

A ten posledný nám DICE údajne ukáže 22. júla počas EA Play 2021. No, ako to už pri Battlefield 2042 býva, informácie sa dostali vonku skôr ako mali a opäť za to môže Tom Henderson.

Ten totiž odhalil, že tretí pilier hry bude mať názov BattleHub a ak ho DICE charakterizovalo ako „ľúbostný list pre fanúšikov série“ tak presne toto tým mysleli. BattleHub bude totiž obsahovať remastery obľúbených máp z rôznych dielov v sérii. Pokojne je tak možné, že okrem štandardného počtu siedmych nových máp sa nám do hry vrátia aj obľúbenci ako Damavad Peak, Caspian Border a ďalšie. Na tomto móde pracuje štúdio DICE LA, ktoré je známe svojimi záchranárskymi prácami pri Battlefield 4.

Podľa Hendersona pôjde o „ultimátny sandbox zážitok,“ no upozornil, že tieto mapy by mali byť dizajnované pre 64 hráčov, nakoľko pochádzajú zo starších Battlefield hier. Môžeme však očakávať integráciu špecialistov. Navyše, všetky tieto tri piliere budú samostatne oddelené a budú sa dať stiahnuť alebo zmazať separátne. Všetky tieto súčasti však budú napojené na Battle Pass sezónny systém a všetky tri časti sa pravidelne dočkajú nového obsahu.

Henderson taktiež naznačil, že časť Hazard Zone by mohla byť vydaná ako free-to-play súčasť hry.

Battlefield 2042 vychádza 22. októbra 2021.

Zdroj: Youtube
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk