Vyše 15 miliárd dolárov zabezpečilo Xboxu rekordný rok

Vyše 15 miliárd dolárov zabezpečilo Xboxu rekordný rok

 

A to s veľkým náskokom.

Okrem toho, že Microsoft v júni uzatvoril finančný kvartál, tak už tradične uzatvoril aj finančný rok FY21. Finančný rok Microsoftu totiž trvá od 1. júla do 30. júna nasledujúceho roka a tak nastal čas na rekapituláciu.

A Xbox divízia má veľký dôvod na oslavu. S pohodlným náskokom totiž utvorila absolútny rekord z hľadiska tržieb za jeden finančný rok a to vďaka sume 15,37 miliardy dolárov. To znamená, že oproti rovnakému obdobiu v minulom roku sa tržby Xbox divízie navýšili o 32,8%. Hlavným dôvodom zvýšenia tržieb bol 2,3 miliardový nárast v predplatnom a predaji softvéru, no vďaka vydaniu Xbox Series X/S konzol sa aj predaj hardvéru dočkal masívneho 92% nárastu.

Ako podotkol analytik Daniel Ahmad, hlavné dôvody nárastu sú pandémia, ktorá viedla k väčšiemu investovaniu do herného softvéru, no svojim dielom pomohla aj predplatená služba Xbox Game Pass a spustenie predaja nových konzol. Drvivú väčšinu tržieb však naďalej tvorí predaj softvéru a predplatného.

Microsoft pridal do SEC správy aj komentár smerom k Xbox divízii, ktorý by mal naznačovať budúce smerovanie Microsoftu na poli herného priemyslu: „Budeme pokračovať v investíciách do nových herných štúdií a obsahu, aby sme rozšírili zoznam našich herných značiek a využili práce tvorcov herného obsahu.“

„Tieto unikátne herné zážitky sú totiž základným kameňom služby Xbox Game Pass.“

Podľa odhadov Ahmada Microsoft predal do konca júna 2021 6,5 milióna konzol Xbox Series X/S. Podotkol však, že na rozdiel od konkurencie má Xbox ekosystém hneď niekoľko vstupných bodov (PC a cloud) a herný biznis Microsoftu tak nie je kompletne závislý od predaja konzol.

Iba pre porovnanie, Sony nedávno ohlásilo 10 miliónov predaných PlayStation 5 konzol a tržby divízie za posledný finančný rok boli na úrovni 25 miliárd dolárov. Nintendo zas predalo takmer 89 miliónov Switch konzol a ich tržby za posledný finančný rok boli na úrovni 16 miliárd dolárov.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk