Ruskí „fanúšikovia“ S.T.A.L.K.E.R. 2 sa štúdiu vyhrážajú zverejnením obrovského množstva materiálov o hre

Ruskí „fanúšikovia“ S.T.A.L.K.E.R. 2 sa štúdiu vyhrážajú zverejnením obrovského množstva materiálov o hre

 

Zamotaná situácia.

Dôsledky ruskej invázie na Ukrajinu sú cítiť aj v hernom priemysle a najlepšie to vystihuje hra S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl od GSC Game World. Vývojári po začiatku invázie zmenili názov hry, zrušili ruskú lokalizáciu a taktiež aj distribúciu hry. A aj keď ide o celkom logické a oprávnené kroky (asi nechcete, aby vašu hru hrali ľudia, ktorí vraždia vašich spoluobčanov), tak istá skupina „fanúšikov“ z Ruska to nenesie veľmi dobre.

Tým sa podarilo hacknúť infraštruktúru štúdia a odcudziť „gigabajty“ dát materiálov hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl a to vrátane plného príbehu, popisu cutscén, konceptových obrázkov, plnej mapy atď. Ruskí hackeri teraz požadujú, aby sa štúdio GSC „odpolitizovalo“ a aby vrátilo späť všetky zmeny týkajúce sa ruskej lokalizácie a distribúcie hry v Rusku. Taktiež žiadajú odbanovanie užívateľa NF Star na oficiálnom Discorde hry a ospravedlnenie hráčom v Rusku a Bielorusku. Hackeri dali štúdiu čas do 15. marca, aby zjednali nápravu.

Ide o celkom šialenú požiadavku a podľa očakávania na ňu štúdio zareagovalo, no nie tak, ako hackeri očakávali. Vo vyhlásení zástupcovia GSC Game World potvrdili že došlo k úniku množstva materiálov týkajúcich sa hry, no štúdio bohužiaľ v súčasnosti nemá možnosti, ako zabrániť šíreniu týchto materiálov, nakoľko z pochopiteľných dôvodov odmietajú pristúpiť na požiadavky hackerov.

„Hrozí, že získané údaje použijú na vydieranie a zastrašovanie," uvádza sa vo vyhlásení. "Toto nie je prvý pokus o hackerský útok a únik našich údajov vrátane osobných informácií. Už viac ako rok neustále znášame kybernetické útoky. Čelili sme vydieraniu, aktom agresie, hackerským útokom, pokusom poškodiť hráčov a fanúšikov a snahám poškodiť proces vývoja alebo povesť našej spoločnosti.

„Sme ukrajinská spoločnosť a ako väčšina Ukrajincov sme zažili mnoho vecí, ktoré sú oveľa desivejšie - zničené domy, zničené životy a smrť našich blízkych. Pokusy o vydieranie alebo zastrašovanie sú úplne zbytočné.“

„V prípade akéhokoľvek úniku informácií vás žiadame, aby ste sa zdržali sledovania alebo šírenia informácií o hre Stalker 2: Heart of Chornobyl. Neaktuálne a rozpracované materiály môžu oslabiť dojem z finálnej myšlienky, ktorú sme do hry vložili. Odporúčame vám, aby ste zostali trpezliví a počkali si na oficiálne vydanie, aby ste získali čo najlepší zážitok. Veríme, že sa vám bude páčiť.“

Dá sa teda predpokladať, že ešte pred vydaním hry sa dočkáme masívneho úniku informácií, takže sa majte na pozore. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl príde v priebehu roka 2023 na PC a Xbox Series X/S a do predplatného Xbox Game Pass.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk