Šance na úspešné uzavretie akvizície Activision Blizzard Microsoftom stúpli na 70%

Šance na úspešné uzavretie akvizície Activision Blizzard Microsoftom stúpli na 70%

 

Ešte je čo robiť, no vyhliadky sú dobré.

V piatok nastal prielom v snahe Microsoftu dokončiť akvizíciu Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. Britský regulačný orgán CMA totiž po preskúmaní nových podkladov prehodnotil svoje predbežné stanovisko a skonštatoval, že táto akvizícia neprinesie zníženie súťaže v oblasti herných konzol.

Keď si k tomu pripočítame správy Reuters o tom, že Európska Únia je údajne pripravená akvizíciu schváliť, tak asi nie je veľkým prekvapením, že finančný svet na tieto správy reagoval. Banka CitiBank informovala klientov, že šance Microsoftu na úspešné uzavretie akvizície stúpli z 50% na 70%.

Reagovali aj finančné trhy. Akcie vydavateľstva Activision Blizzard vystrelili o 6% nahor oproti hodnote z minulého pondelka a v súčasnosti sú na úrovni 84,4$ za akciu a dostali sa tak na najvyššiu hodnotu od ohlásenia akvizície v januári 2022. Ak Microsoft akvizíciu úspešne ukončí, tak každému akcionárovi vyplatí 95$ za akciu, takže všeobecne platí, že čím je cena akcií bližšie tejto sume, tým väčšiu vieru má Wall Street v úspešné dokončenie akvizície.

Stále však nie je koniec. CMA má totiž výhrady v oblasti herného streamovania a ústupky v rovnakej oblasti požaduje aj Európska Únia. A aj keď sa nepredpokladá, že tieto oblasti prinesú Microsoftu toľko problémov ako snaha Sony sabotovať celú akvizíciu cez optiku biznisu s hernými konzolami, tak šanca tu stále je. CMA plánuje vydať finálne stanovisko najneskôr 26. apríla a Európska Únia posunula vydanie svojho finálneho stanoviska na máj.

A potom je tu stále americká FTC. Tá sa v decembri rozhodla žalovať Microsoft kvôli akvizícii, no prípad sa nebude prejednávať na federálnom súde, ale na administratívnom súde FTC. Microsoft má tak stále možnosť akvizíciu uzatvoriť (v prípade získania schválenia od Európskej Únie a CMA) aj napriek žalobe FTC, čo by znamenalo, že FTC by muselo žalovať Microsoft na federálnom súde, kde podľa analytikov nemajú veľkú šancu na úspech (FTC má v podobných prípadoch skóre 0:7). Alternatívou je, že FTC by sa s Microsoftom dohodlo na ústupkoch a stiahlo by svoju žalobu.

Zdroj: SeekingAlpha

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk