Japonská obchodná komisia schválila akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom

Japonská obchodná komisia schválila akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom

 

Krok po kroku.

Japonský regulačný orgán JFTC oficiálne schválil akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom s odôvodnením, že táto akvizícia nenarúša hospodársku súťaž na japonskom trhu a nevytvára nežiaduce efekty na japonskom trhu s hrami.

„Výsledkom preskúmania integrácie dvoch spoločností zaoberajúcich sa podnikaním v oblasti hier, vrátane interných dokumentov a informácií a stanovísk tretích strán, v spolupráci so zahraničnými orgánmi bolo zistené, že neexistujú žiadne problémy podľa protimonopolného zákona, pričom sa zohľadnila situácia na japonskom trhu.“

Veľké prekvapenie to nie je. Microsoft a jeho herný biznis nebol v Japonsku nikdy extrémne silný a aj v dnešnej dobe majú Xbox Series X/S konzoly v krajine vychádzajúceho slnka miniatúrne postavenie, pričom trhu vládne spoločnosť Nintendo.

Ide však o ďalší z radov pozitívnych správ pre Microsoft. Minulý týždeň sme sa dočkali zmeny prístupu britského regulačného orgánu CMA a CitiBank oznámila zvýšenie pravdepodobnosti uzavretia akvizície z 50% na 70%.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk