• Hlavná stránka
  • Eventy
  • E3
  • Zhrnutie Sony Showcase: Gameplay na The Last of Us Part II, ale aj úplne nová značka od Remedy
Zhrnutie Sony Showcase: Gameplay na The Last of Us Part II, ale aj úplne nová značka od Remedy

Zhrnutie Sony Showcase: Gameplay na The Last of Us Part II, ale aj úplne nová značka od Remedy

Po zelenej vlne zo strany Microsoftu nás počas tejto noci prišla schladiť aj vlná modrá v znamení Sony Showcase. Vytasili na stôl svoj balík kariet, presnejšie balíček kariet, avšak tých najvyšších.

Celá konferencia sa dá zhrnúť do jedného prívlastku a to exkluzivita. Počas, na ich pomery, nie tak pompéznej konferencie sme sa konečne dočkali odhalenia gameplay záberov z chystaného The Last of Us Part II, ale aj ďalšieho nič napovedajúceho traileru na Kojimov Death Strading.

Spomínaný gameplay na The Last of Us Part II nasleduje hneď po úvodnom príhovore Shawna Laydena a hudobnom vystúpení Gustava Santaolallu, ktorý sa postará o hudobný podmaz k chystanému hitu. Opäť nechýba brutálne násilie a možno veľmi prekvapivá lesbická scénka.

K svojmu plnohodnotnému odhaleniu sa hlási aj samurajská akcia Ghost of Tsushima od štúdia Sucker Punch. Ani tu nechýba brutalita a krv, ktorá by sa dala odnášať v džbánoch.

Menej brutálnou cestou sa vyberá očakávaný Marvelovský Spider-Man. Nový trailer pôsobí veľmi svižne a popri hrateľnosti sme mali šancu zoznámiť sa aj s hlavnými záporákmi, proti ktorým sa bude musieť náš pavúčí superhrdina postaviť. 

Samozrejme nemôžeme vynechať ani Hidea Kojimu a jeho čoraz viac záhadnejší Death Strading. Najnovší trailer opäť raz neukázal nič čo by hru ozrejmilo, no konečnom dôsledku sme pravdepodobne videli aj samotnú hru v pohybe. Celé to však pôsobilo skôr ako tech demo herného enginu Decima. Okrem záhadného pozadia sa aspoň dozvedáme mená ďalších postáv. Norman Reedus a Mads Nikkelsen dostávajú do partičky dve ženské postavy, a to rovnako známe herečky Lindsay Wagner a Leá Seydoux.

Prekvapením bolo rozhodne oznámenie novej IP štúdia Remedy s názvom Control, ktorý nám mierne pripomína skvelý, no nie veľmi docenený Quantum Brake.

Na záver by určite bol hriech nespomenúť oznámenie remaku slávneho Resident Evil 2 s potvrdeným dátumom vydania na 25. január 2019. Štúdio Team Ninja zas predstavil pokračovanie NioH 2 a nechýba ani gameplay ukážka na Kingdom Hearts 3 s dátumom vydania - 29. január 2019.

Zdroj: Sony E3

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk