Disney’s DuckTales

Titulný obrázok pre Disney’s DuckTales

DuckTales je plošinovka vyvinutá a vydaná spoločnosťou Capcom na základe rovnomenného animovaného televízneho seriálu spoločnosti Disney. Prvýkrát bola vydaná v Severnej Amerike pre Nintendo Entertainment System v roku 1989 a neskôr bola prenesená na Game Boy v roku 1990. Príbeh zahŕňa Scrooge McDucka, ktorý cestuje po svete, zbiera poklady a prekonáva svojho konkurenta Flinthearta Glomgolda, aby sa stal najbohatším kačerom na svete. DuckTales, na ktorom sa podieľali kľúčoví pracovníci série Mega Man, sa predalo viac ako milión kópií na každom systéme a stal sa najpredávanejším titulom spoločnosti Capcom pre obe platformy. Hra bola chválená pre svoje prísne ovládanie, jedinečnú a nelineárnu hrateľnosť a jasnú prezentáciu a často sa považuje za jeden z najlepších titulov pre NES a objavuje sa na mnohých zoznamoch "Best of".

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Family Computer - 26.1.1990
Nintendo Entertainment System - 14.12.1990
Wii - 2.12.2006
Žáner: 2D, Detské
Platformy: Wii, Nintendo Entertainment System, Family Computer
Vývojár: Capcom
Vydavateľ: Walt Disney Computer Software, Capcom
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: DuckTales
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: DuckTales 1 NES, Duck Tales, Duck Tails, Wanpaku Dakku Yume Bouken, Naughty Ducks Dream Adventures, DuckTales
Príbeh hry:

Beagle Boys sa pokúsia o ďalší útok na Scroogeovu pokladnicu, pričom Baggy, Burger a Bouncer Beagle zajmú Hueyho, Deweyho a Louieho. Po tom, čo ich Scrooge zachráni, nájde Big Time Beaglea vo svojej kancelárii s obrazom v rukách. S pomocou Duckwortha je Big Time porazený a ustupuje. Obraz odhalí miesta, kde sa nachádza päť pokladov, a Scrooge nestráca čas, aby sa za nimi vydal. Scrooge a Launchpad navštívia Amazonku, aby našli žezlo inkského kráľa. Pomocou ôsmich zlatých mincí odhalia skrytý chrám Manco Capquacka, ale žezlo sa stratí a chrám zničí jeho strážna socha. Náčelník domorodcov potom pristúpi k Skrúcankovi a Launchpadovi a poďakuje im za to, že im vrátili ich mesto, a na oplátku dá Skrúcankovi nájdené žezlo, ktoré bolo len kráľovým škrabadlom na chrbát. Skrúcanec, synovci a Webby navštívia hrad Draka von Vladstonea, známeho aj ako Dracula Duck, ktorý bol dedičom mince Stratenej ríše. Chlapci spadnú do padacích dverí a sú roztrúsení po celom transylvánskom sídle, ale Scrooge ich zachráni pred Beagle Boys, prezlečenými za duchov. Každý z orlích chlapcov mal pri sebe aj roztrhaný list papiera, ktorý obsahoval časť hádanky. Odhalia zrkadlo, v ktorom Scrooge vyrieši hádanku, a odhalí sa Magica De Spell, ktorá tiež túži po minci. Scrooge a Magica sa potom o ňu stretnú a čarodejnica je porazená a ustupuje s prázdnymi rukami. Scrooge a synovci sa vydajú do afrických baní, aby našli Obrovský diamant z Vnútornej zeme, ale zistia, že robotníkov strašia hlasy a zemetrasenia a tvrdia, že v bani straší. Hlboko pod zemou Scrooge zistí, že príčinou sú Terra-Firmiani a ich hry, a po zásahu ho napadne ich kráľ. Porazený kráľ sa so Scroogeom dohodne, že hry zastaví výmenou za pokračovanie ťažby, pretože sa tak zbaví diamantov, ktoré považuje za "odpadové kamene". Na začiatok dá Skrúžkovi Obrovský diamant z Vnútornej zeme.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EClassInd rating L
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB