Final Fantasy XIV Online

Titulný obrázok pre Final Fantasy XIV Online

Zúčastnite sa epickej a neustále sa meniacej hry Final Fantasy, v ktorej zažijete dobrodružstvo a preskúmate ju s priateľmi z celého sveta. Final Fantasy XIV Online je obnovená masívne multiplayerová online hra na hranie rolí z roku 2013, ktorá preberá a rozširuje zázračný odkaz FF a umožňuje vám preskúmať kráľovstvo Eorzea tak, ako nikdy predtým v hre Final Fantasy. Nadväzujte priateľstvá, nasadajte na chocobov a na palubu vzducholodí a spolu so svojimi spoločníkmi vytvárajte v Eorzei svoje vlastné jedinečné príbehy. Dobrodružstvo môžete zažiť sami alebo sa spojiť s priateľmi a plniť epické úlohy, bojovať so známymi príšerami z Final Fantasy a získavať jedinečné schopnosti a vybavenie. Čakajú na vás všetky klasické prvky zo série, ktoré ste poznali a milovali! Vydajte sa na dobrodružstvo svojho života a pomôžte pretvoriť osud Eorzei!

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 27.8.2013
PlayStation 3 - 27.8.2013
PlayStation 4 - 5.4.2014
PlayStation 5 - 25.5.2021
Xbox Series X S - 30.6.2024
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S
Vývojár: Square Enix Product Development Division 3
Vydavateľ: Square Enix
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Massively Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer) Online (MMO)
Herný engine: Crystal Tools
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, Final Fantasy XIV, FFXIV, FF14, Final Fantasy 14 Online, Final Fantasy 14, FINAL FANTASY XIV ONLINE
Príbeh hry:

Eorzea. Krajina, ktorú objali bohovia a vytvorili hrdinovia. V snahe ovládnuť túto ríšu a jej bohaté zdroje kryštálov vysiela Garleanská ríša obrovské vojsko na výpravu s cieľom dobyť svojho južného suseda. Veliteľ inváznych vojsk, hnaný šialenstvom, potichu plánuje strhnúť mesiac z nebies a vrhnúť ho na krajinu. Ľudia v kráľovstve sa čoskoro dozvedia o tomto podlom pláne a v jedenástej hodine sa spoja v modlitbe, aby sa pokúsili požiadať bohov o pomoc, ale ich úsilie stroskotá. Z vnútra mesiaca sa vynorí Bahamut, starodávny teror prekypujúci zúrivosťou poháňanou nespočetnými generáciami väznenia. Mocný mág, ktorý cíti ťah osudu, využije posledné sily a pošle hrdinov Eorzey do časovej trhliny. Tam čakajú nedotknutí plameňmi skazy, kým ich opäť nebude treba. Títo hrdinovia ste vy a hodina prebudenia nastala práve teraz. Príďte a staňte sa svedkami... Znovuzrodenej ríše.

Franchise: Final Fantasy
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 16ESRB rating T
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB