Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Titulný obrázok pre Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death je druhý z dvoch rozširujúcich balíkov pre ťahovú stratégiu Heroes of Might and Magic III. Vyvinula ho spoločnosť New World Computing pre Microsoft Windows a vydala ho spoločnosť 3DO v roku 2000. Shadow of Death je samostatný rozširujúci balík, ktorý obsahuje pôvodnú hru.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 31.3.2000
Platformy: PC (Microsoft Windows)
Vývojár: New World Computing
Vydavateľ: The 3DO Company, Buka Entertainment
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Séria: Heroes of Might and Magic
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: Heroes of Might and Magic III: Cień Śmierci, Heroes of Might and Magic 3: The Shadow of Death, HoMM III: The Shadow of Death, Heroes of Might and Magic 3: The Shadow of Death, HoMM III: SoD
Príbeh hry:

Kampane Shadow of Death slúžia ako prequel k hrám Might and Magic VI: The Mandate of Heaven a Heroes III: The Restoration of Erathia. Príbeh sa točí okolo nekromanta Sandra, ktorý nedávno dorazil na kontinent Antagarich po udalostiach v Heroes of Might and Magic II. Sandro začína desať rokov trvajúce sprisahanie, ktorého cieľom je znovu zostaviť dva starobylé a mocné nekromantické artefakty. Pomocou iluzívnej mágie na seba berie podobu živého človeka, ktorú využíva na svoje maskovanie. Sandro najprv presvedčí čarodejnicu Gem a barbara Crag Hacka, aby preňho našli časti oboch artefaktov, pričom im za to sľúbi odmenu. Keďže nevedia o Sandrovej pravej povahe, súhlasia, že mu pomôžu získať kúsky od iných nekromantov. Keď ich však nevedomí hrdinovia zabezpečia, Sandro kúsky odcudzí bez toho, aby splnil svoju časť dohody. Z kúskov opäť poskladá dva celé artefakty, Plášť nemŕtveho kráľa a Zbroj prekliatych. Sandro bojuje s dungeonskou armádou v kampani Rise of the Necromancer. S plášťom a brnením v držbe Sandro bojuje proti pomstychtivým armádam svojho bývalého zaklínačského majstra Ethrica a prechádza ďalej do nemŕtvych krajín Deyja. Tam dosadí na trón bábkového kráľa Finneasa Vilmara a získa plnú politickú kontrolu nad nemŕtvymi krajinami. Odtiaľto začína svoj plán na dobytie zvyšku kontinentu. O nejaký čas neskôr, uprostred vojny proti nemŕtvym, sa hrdinovia Gem, Gelu, Yog a Crag Hack spoja, aby bojovali proti hrozbe. Dohodnú si stretnutie na planinách Bragdenu, ale prepadne ich samotný Sandro a prinúti ich utiecť. Keď sa preskupujú, Yog si spomenie na úlohu, ktorú predtým splnil, a to vydanie súčastí Anjelskej aliancie, mocného meča. Tím hrdinov sa rozhodne vyhľadať časti meča a znovu ho zložiť. Keď sa im to podarí, tlačia sa ďalej do Deyja, nakoniec zaženú Sandra do kúta a porazia ho. Potom je Gelu vybraný za ďalšieho kapitána Lesnej stráže, ako sa uvádza v hre Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade. Hrdinovia pri rozchode opäť rozptýlia časti nekromantických artefaktov. V záverečnej bonusovej kampani vystupuje Sandro po svojej porážke. Nekromant zosnuje druhú inváziu, tentoraz zameranú priamo na Erathiu. S pomocou lorda Haarta nechá otráviť kráľa Nicolasa Gryphonhearta a vytvorí spojenectvo medzi Deyou, Kreeganmi a Nighonom proti ľudským krajinám. Je však oklamaný a uväznený svojím vlastným bábkovým kráľom Finneasom Vilmarom, ktorý potom vedie inváziu do Erathie, ktorá sa odohráva počas hry Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB