The Legend of Zelda: Oracle of Seasons

Titulný obrázok pre The Legend of Zelda: Oracle of Seasons

The Legend of Zelda: Oracle of Seasons je jedným z dvoch titulov Zelda vydaných pre Game Boy Color, druhým je Oracle of Ages. Hra si zachovala mnoho herných prvkov z hry Link's Awakening, ako napríklad grafiku, zvuk a pohľad zhora. Obsahuje tiež osem dungeonov a veľký overworld na preskúmanie ako v predchádzajúcich hrách. Oracle of Seasons je vraj viac orientovaná na akciu ako jej náprotivok, ktorý je viac zameraný na hádanky. Po dokončení jednej z dvoch hier možno obe prepojiť a vytvoriť tak jeden lineárny dej s alternatívnym koncom. Oracle of Seasons a Oracle of Ages boli často považované za dve najlepšie hry pre Game Boy Color.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Game Boy Color - 14.5.2001
Nintendo 3DS - 27.2.2013
Platformy: Game Boy Color, Nintendo 3DS
Vývojár: Capcom Production Studio 1
Vydavateľ: Nintendo, Gradiente
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: The Legend of Zelda
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: The Legend of Zelda: The Mysterious Nuts - Chapter of Earth, TLOZ Oracle of Seasons, Zelda Oracle of Seasons, Zelda no Densetsu: Fushigi no Kinomi - Daichi no Shou
Príbeh hry:

Krajina Holodrum pomaly chradne. Onox, generál temnoty, uväznil Orákulum ročných období a vysáva z krajiny život. V čase, keď sa ročné obdobia zmietajú v nepokoji a sily zla sa rozbiehajú, svet hľadá hrdinu... a nájde Linka. Jeho výprava nebude jednoduchá - ak chce zvrátiť príliv zla, bude musieť ovládnuť samotné ročné obdobia.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 7CERO rating A
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB