The Legend of Zelda: Oracle of Ages

Titulný obrázok pre The Legend of Zelda: Oracle of Ages

The Legend of Zelda: Oracle of Ages je jedným z dvoch titulov Zelda vydaných pre Game Boy Color, druhým je Oracle of Seasons. Hra si zachovala mnoho herných prvkov z hry Link's Awakening, ako napríklad grafiku, zvuk a pohľad zhora. Obsahuje tiež osem dungeonov a veľký overworld na preskúmanie ako v predchádzajúcich hrách. Oracle of Ages je vraj viac zameraná na hádanky ako jej náprotivok, ktorý je orientovaný skôr na akciu. Po dokončení jednej z dvoch hier možno obe prepojiť a vytvoriť tak jeden lineárny dej s alternatívnym koncom. Oracle of Ages a Oracle of Seasons boli často považované za dve najlepšie hry pre Game Boy Color.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Game Boy Color - 27.2.2001
Nintendo 3DS - 30.5.2013
Platformy: Game Boy Color, Nintendo 3DS
Vývojár: Capcom Production Studio 1
Vydavateľ: Nintendo, Gradiente
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: The Legend of Zelda
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: The Legend of Zelda: The Mysterious Nuts - Chapter of Space-Time, TLOZ Oracle of Ages, Zelda Oracle of Ages, Zelda no Densetsu: Fushigi no Kinomi - Jikuu no Shou
Príbeh hry:

Nad krajinou Labrynna sa vznáša temnota. Čarodejnica tieňov zajala Veštkyňu vekov a využíva jej moc na páchanie zla. Link bol povolaný na pomoc a musí cestovať tam a späť v čase, aby zastavil Čarodejnicu tieňov a vrátil Labrynne jej bývalú slávu.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 7CERO rating A
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB