Nová generácia AMD grafických kariet sa výrazne omešká

Nová generácia AMD grafických kariet sa výrazne omešká

 

Tak skoro sa ich nedočkáme.

Už pri predstavení grafickej karty Radeon VII bolo jasné, že táto grafická karta slúži na dve veci. V prvom rade si spoločnosť AMD potrebovala otestovať 7nm výrobný proces, ktorý plánuje do budúcnosti používať a taktiež potrebovali vydať niečo, čo by konkurovalo RTX grafickým kartám od Nvidie, pokiaľ prídu s ďalšou generáciou. Tá však podľa všetkého tak skoro nepríde.

Server Cowcotland prišiel s informáciou, že grafické karty s čipom Navi uvidíme najskôr až v Októbri tohto roka. To je výrazný posun oproti prvotným plánom, ktoré Navi prisudzovali vydanie v prvom štvrťroku 2019, prípadne najneskôr v Júli 2019.

Samozrejme, tieto zdroje sú nemenované a zostávajú v tajnosti. V prípade ak by išlo o leak niektorého z výrobcov grafických kariet, tí by určite nechceli, aby sa ich meno vyzradilo, rovnako ako v prípade, že by išlo o zdroj priamo z AMD. 

AMD na tieto špekulácie priamo neodpovedalo, iba potvrdilo, že vo februári vydali Radeon VII a že Navi architektúru máme očakávať niekedy v priebehu tohto roka.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk