Play TV v REDAKCII

 

Nedávno sa nám dostala do redakcie malá krabička s názvom Play TV. Aj keď sa zameriavam hlavne na recenzovanie hier, myslím, že dočinenia s nimi má Play TV aspoň malé. Ide totiž o hardware pripojiteľný na vaše PS3.

Hovoríte si, čo to vlastne je a prečo to má v názve TV? Jedná sa o klasický setobox, ktorý sprístupní pozeranie kanálov rovno na vašej PS3. Nie je to však všetko. Ostatné doplňujúce schopnosti vás môžu presvedčiť, že táto krabička je presne to, na čo ste u PS3 tak dlho zháňali. Bohužiaľ, je možné, že sa dostanete do skupiny (tak ako ja), ktorá túto krabičku plne využiť nemôže.

Medzi základné schopnosti Play TV patrí prehrávanie televízie rovno v operačnom systéme PS3. Výhodou je, že už nebudete musieť prepínať, v niektorých prípadoch káble, v iných AV-čko, či iné ,,štekre“. Mnohí z vás určite poznajú každodenné trápenie s prepínaním vašej konzoly cez televízor, kde okrem samotného obrazu musíte nastavovať aj zvuk na domácom kine. Áno, s týmto je celkom koniec. Skrátka nastavíte základný kanál na PS3 a v ňom zvolíte rovno televíznu stanicu, ktorú chcete pozerať.

{gallery}/recenzie/playTV.recenzia.ps3.klajo/1/{/gallery}

Výbornou vlastnosťou Play TV je aj možnosť nahrávania programov. Existuje niekoľko možností, ako túto schopnosť využiť. V prvom prípade sa jedná o klasické nahrávanie. Na ovládači stlačíte tlačidlo Select a je to. Po skončení programu stačí tlačidlo znovu stačiť a máte to nahrané. Druhá možnosť je platí pri urgentnej potrebe ,,odskočiť si“, kedy jednoducho stopnete program, donesiete si čaj, zdvihnete telefón, či iné veci, a program pustíte presne tam, kde ste skončili. Je pravda, že sa tým pádom zapĺňa harddisk, no po dopozeraní sa vymaže (Pri klasickom filme cca 2 GB). Treťou, a to snáď najlepšou vlastnosťou je možnosť nahrávania aj počas vašej neprítomnosti. Nemusíte mať zapnutý televízor, stačí vaše PS3 v ,,sleep mode“. Pri veľmi jednoduchom ovládaní sa dostanete do okna televízneho programu (čo hrajú, kedy hrajú, koľko to trvá) a naklikáte si, čo chcete nahrať. Jednoduché! Je pravda, že niektoré setoboxy ponúkajú to isté, v niektorých prípadoch dokonca nahrávať epizódy vášho seriálu bez informácie, kedy ďalšia časť ide. V prípade PS3 je bohužiaľ potreba nastavovať každé nahrávanie zvlášť.

{gallery}/recenzie/playTV.recenzia.ps3.klajo/2/{/gallery}

Druhou nevýhodou je aj fakt, že nevyužijete HD rozhranie vášho televízora. Aj keď PS3 podporuje High Definition, samotný Play TV nie. V našich končinách to ale môže byť zatiaľ jedno (až na myslím jednu rozprávku, ktorá bola odvysielaná v HD tieto Vianoce), keďže HD kanály na klasickej káblovke, či anténe nemáme. A tu sa dostávame k problému tretiemu (u mňa najzávažnejšiemu). Ním je nemožnosť skombinovať kódované kanály s Play TV. Ak vlastníte káblovku s priplácanými kanálmi, máte jednoducho smolu. V mojom prípade som chytil len JoJ, Joj Plus, STV1,2 a 3. Aj keď v blízkej budúcnosti vláda sľubuje čistý obraz a množstvo kanálov na vašej anténe (čoho dôkazom sú aj otravné reklamy), čakať môžeme ešte dlho. Okrem toho sa v kuloároch hovorí o HD prevedení Play TV už v tomto roku.

{gallery}/recenzie/playTV.recenzia.ps3.klajo/3/{/gallery}

Podporné schopnosti vyznejú na papieri tiež úžasne, no my Slováci ich bohužiaľ moc nevyužijeme. Je ňou pripojiteľnosť s vašim PSP-čkom. Chcete pozerať niečo iné, ako vaši rodičia, či manželka? Nie je problém. Stačí vám ,,Wifina“ a môžete pozerať všetky programy v telke hocikde na svete cez neho. Možnosťou je taktiež hrať PS3 a zároveň nahrávať program (nevýhodou môže byť občasný znížený framerate). Pri priamom nahrávaní je tak isto možné pozerať iné programy, takže ak sa vám stane, že pôjdu 2 filmy, čo by ste si nechceli nechať ujsť, v rovnaký čas, stačí si jeden nahrať a druhý pozerať priamo.

{gallery}/recenzie/playTV.recenzia.ps3.klajo/4/{/gallery}

Jedná sa vcelku o perfektný nápad spojiť vaše, už aj tak software-om nadupané PS3(perfektný prehliadač obrázkov, hudby, filmov, internet) s televíziou. Možností využitia je naozaj veľa, spája rôzne užitočné veci do jedného celku, ovládanie je naozaj jednoduché a kompletne v slovenčine! Bohužiaľ, až na tú hernú stránku, neponúka nič viac, ako už aj na Slovensku dostupné setoboxy. Keďže sa s nimi ani nedá Play TV skombinovať, využiteľnosť spadá na obyvateľov s klasickým anténovým pripojením. V prípade vysokej kvality obrazu (full HD) odporúčam buď počkať na vylepšenú HD verziu, alebo setobox jedného z našik obstarávateľov TV programov. (Pozn: Play TV prijíma len programy dostupne cez anténu, satelit + zakladaný balík programov na káblovke, tým pádom neplatíte za službu Play TV mesačné poplatky)

- možnosť nahrávania počas hrania, pozerania iného programu, keď nie ste doma
- prepojiteľnosť s PSP
- integrácia televíznych programov do PS3.

 

- nemožnosť prehrávania kódovaných programov
- nepodporuje HD

 

PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk