Creative Outlier Sports - Recenzia

Creative Outlier Sports - Recenzia

 

Najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel od rozrastajúcej sa spoločnosti Creative sa nesie v znamení nízkej hmotnosti, odolnosti voči potu s ochrannou normou IPX4 a dlhou výdržou batérie (až 11 hodín).

Prvé dojmy

Slúchadlá sú zabalené v luxusne vyzerajúcej škatuľke, v ktorej sa okrem slúchadiel a manuálov nachádza aj koženkové puzdro s napájacím káblom, náhradné špunty do uší, gumené časti, ktoré pomáhajú držať slúchadlá v ušiach a štipec na prichytenie.

Športový dizajn a konštrukcia

Slúchadlá sú vyrobené z kombinácie plastov, kábla potiahnutého silikónom a špuntov do uší s násadou pre lepšie držanie v uchu, ktorá je vyrobená z gumy. Máte na výber z troch farebných typov: oranžová, zelená a tmavomodrá. Slúchadlá sú dizajnovo vhodné aj do každodenného života na bežné nosenie, nielen na šport.

Kábel má dostatočnú dĺžku 0,5m. Rozoznať pravé slúchadlo od ľavého môže byť niekedy problém, no pri týchto slúchadlách to neplatí. Pod pravým slúchadlom sa totižto nachádza ovládací panel, vďaka ktorému budete okamžite vedieť, do ktorého ucha má dané slúchadlo ísť.

Samotný panel sa skladá z troch multifunkčných tlačidiel (zapnutie/vypnutie, pozastavenie skladby, prijatie/odmietnutie hovoru, ovládanie hlasitosti, posúvanie skladieb atď.) a micro USB portu pre nabíjanie. Ďalej obsahuje diódu, ktorá signalizuje, či je zariadenie zapnuté a pripravené na spárovanie, resp. či už je spárované, stav batérie a nabíjanie. Nakoniec sa tu nachádza aj mikrofón, vďaka ktorému sa dá so slúchadlami pohodlne telefonovať aj pri behu.

Zvuk

Zvuk majú na starosti dva 6mm neodymové meniče a spolu so zvukovým kodekom aptX prinášajú naozaj vyvážený, čistý, kvalitný zvuk, a to bez nutnosti dolaďovania cez EQ. Rozsah je dostatočný pre každý žáner a uspokojí i náročnejších používateľov. SBC a FastStream sú ďalšie kodeky, ktorými slúchadlá disponujú. Spolu majú dosah až do 10m, vďaka čomu ponúkajú širokú škálu možností.

Kvalita mikrofónu je veľmi uspokojivá. Pri telefonovaní poskytuje naozaj skvelú kvalitu hlasu, a tak môžete svoje telefonáty vybavovať aj počas cvičenia alebo behu.

Výdrž batérie a IPX4

Batéria v slúchadlách má kapacitu „iba“ 150mAh, teda je viac než dostačujúca. Výrobca udáva čas fungovania až jedenásť hodín (podľa okolitých podmienok), nám sa z nich podarilo vyžmýkať len niečo cez deväť a pol hodiny, ale na obranu výrobcu musíme uviesť, že sme ich mali zapnuté nepretržite za častého prepínania pesničiek a menenia hlasitosti.

Slúchadlá disponujú ochrannou známkou IPX4, a tak sme sa to rozhodli aj otestovať. Pri cvičení nemali žiadny problém ani s nadmerným potením, teda si svoj účel splnili tak ako mali.

Naše hodnotenie

Creative Outlier Sports slúchadlá sú skvelým spoločníkom pre každého, kto chce mať počas športovania svoju obľúbenú hudbu v ušiach, no nechce sa nechať obmedzovať káblami, ktoré môžu pri prudkých pohyboch spôsobovať problémy. S hmotnosťou iba 15g, dlhou výdržou batérie, prijateľnou cenou, kvalitným zvukom a odolnosťou voči potu sú tou správnou voľbou pre každého športového a hudobného nadšenca.

Klady

 • moderný dizajn
 • kvalita zvuku
 • nízka hmotnosť
 • výdrž batérie
 • IPX4 ochrana

Zápory

 • hlasný zvuk pri zapínaní

Informácie o produkte

Creative Outlier Sports 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 15 g
 • Farba: tmavomodrá/oranžová/zelená
 • Orientačná cena: 55 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: AndRea Cingelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk