Cooler Master MasterPulse PRO 7.1 – Recenzia

Cooler Master MasterPulse PRO 7.1 – Recenzia

 

Slúchadlá podporujúce priestorový zvuk vo svete hráčov zatiaľ nie sú samozrejmosťou. No mali by byť a zrejme aj budú. Rozdiel oproti klasickému stereu je totiž zásadný. MasterPulse 7.1 PRO fungujú ako zvuková karta, takže majú zabudovanú vlastnú elektroniku, ktorá sa stará o modelovanie výsledného zvuku.

Po relatívne náročnom vyslobodzovaní z balenia sa vám v rukách ocitne headset, ktorý pôsobí robustne, no jeho hmotnosť je nižšia, ako by ste čakali, a to je dobre. Celú konštrukciu, vrátane náušníkov spevňuje kovový rám, takže okrem odolnosti predpokladáme aj vysokú životnosť konštrukcie slúchadiel, čo býva všeobecne slabá stránka mnohých, nielen lacných modelov.

Takisto pochválime aj komfort. Výrobca zvolil mäkkú prispôsobivú výstelku mostíka a správny prítlak náušníkov. Výsledok je príjemný pocit zo slúchadiel aj po niekoľkých hodinách tvrdého gamingu. Ničím vás nebudú otravovať, takže v podstate zabudnete, že ich máte nasadené. K dobrému pocitu tiež prispieva výborné odhlučnenie, ktoré po porovnaní s konkurenciou môžeme zaradiť do kategórie tých najlepších.

Naladenie headsetu je od výroby neutrálne, a tak ho možno využiť na počúvanie hudby prakticky ktoréhokoľvek žánru. Trošku nám chýbal obslužný softvér, ktorý by pomohol parametre zvuku prispôsobiť vlastným predstavám, no výrobca jeho neprítomnosť vyrovnal fyzickým ovládačom, ktorý je umiestnený v kábli. Je pomerne veľký a obsahuje posuvné prepínače na ovládanie hlasitosti, voľbu niektorého zo štyroch prednastavených profilov zabudovaného ekvalizéra, aktiváciu mikrofónu, aktiváciu priestorového efektu a zmenu RGB podsvietenia loga CoolerMaster na oboch náušníkoch.

Okrem toho obsahuje ovládač tiež systém uchytenia na oblečenie, čo je celkom praktické, najmä v tme. Spomenuté podsvietenie loga môže mať niektorú z farieb, ktorú si tlačidlom zvolíte, môže medzi farbami plynulo prechádzať alebo môže byť úplne vypnuté. Plochý prívodný kábel dostal vínovo červené zafarbenie, je dostatočne dlhý (2 metre) a k PC sa pripája pomocou pozláteného konektora USB. Keby ste tu hľadali konektor jack, nenašli by ste ho.

Vráťme sa ešte k zvukovej charakteristike. Ako aj iné varianty tohto modelu (LINK na recenziu in-ear), over-ear obsahuje technológiu Bass FX, ktorá slúži na mechanické vytvorenie rezonancie v hlbších frekvenciách zvukového spektra. Inak povedané, na každom náušníku sa nachádza magneticky uchytený kryt, po ktorého odňatí slúchadlá dostanú basovejší zvuk.

Rozdiel je celkom závažný, s krytmi basy nie sú veľmi výrazné, takže predpokladáme, že väčšina majiteľov bude slúchadlá používať stále bez krytov. Keď sa k dobrému frekvenčnému rozsahu (od 20Hz) pridá aj výrazný priestorový efekt a jeden z prednastavených zvukových profilov (na hry, filmy atď.), celok vytvorí ideálnu kombináciu hlavne pre hráča.

V hrách je totiž rozdiel v tom, či počujete, že sa k vám blíži nepriateľ, alebo presne počujete, odkiaľ prichádza. To využijú fanúšikovia nielen multiplayer, ale aj singleplayer titulov. Konfigurácia zvuku 7.1 spôsobí, že budete schopní presne lokalizovať postavy, prvky herného prostredia, ba niekedy sa vám vďaka tomuto efektu možno podarí uhnúť aj letiacej strele. Testovali sme slúchadlá v niekoľkých hrách a rozdiel oproti stereo slúchadlám je veľký. Napríklad v treťom Zaklínačovi nejde iba o praktickú službu v zmysle okamžitého určenia smeru blížiaceho sa nepriateľa, ale aj o vylepšenie atmosféry. Počujete, ako kúsok od vás zurčí potôčik, ako vám hmyz poletuje okolo hlavy, zbystríte zmysly a hneď viete, na ktorú stranu sa zahnať mečom po svorke vlkov... To sú zážitky, ktoré reprodukcia stereo prosto neposkytuje. Headset teda možno odporúčať aj v použití s vybavením na VR a pri hudbe zapnutie priestorového efektu zvuk výrazne oživí.

Galéria

Naše hodnotenie

CoolerMaster Masterpulse PRO 7.1 je headset, ktorý poslúži dobre na sledovanie filmov, počúvanie hudby, ale najviac z neho vyťažia hráči. Nechýba mu ani zabudovaný mikrofón, ktorý nie je vysúvateľný, takže ho vlastne vôbec nevidno a nebude vám zavadzať. Vyzdvihnúť musíme veľmi slušný frekvenčný rozsah, prednastavené zvukové profily na ovládači a odolné, no ľahké vyhotovenie. Čo nám nevyhovovalo, je príliš vysoká hlasitosť, ktorú slúchadlá poskytujú. Už pri nastavení okolo 30% je intenzita zvuku takmer neznesiteľne vysoká, takže ak si radi vychutnávate tichú komornú hudbu, zrejme si neprídete na svoje. Naopak, milovníci vyššej hlasitosti môžu dopriať svojim ušným bubienkom to pravé orechové. Všetky ostatné aspekty, ako je vysoký komfort používania, voliteľnosť efektu Bass FX a v neposlednom rade aj príjemne nastavená cena, musíme iba pochváliť.

Klady

 • ľahké no odolné vyhotovenie
 • priestorový zvuk
 • kvalitný zvukový prejav
 • voliteľný basový efekt
 • inline ovládač s ekvalizérom
 • široký frekvenčný rozsah
 • dobrá cena

Zápory

 • príliš mohutná hlasitosť
 • absencia ovládacieho softvéru

Informácie o produkte

Cooler Master MasterPulse PRO 7.1 2017

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 69,95 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cooler Master

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk