RECENZIA: XPG Infarex M20 Gaming Mouse, to najlepšie od XPG?...

RECENZIA: XPG Infarex M20 Gaming Mouse, to najlepšie od XPG?...

 

Spoločnosť ADATA založila svoju divíziu XPG v roku 2008, s cieľom používateľom priniesť vysoko kvalitné a spoľahlivé herné príslušenstvo a počítačové komponenty. Myš XPG Infarex M20 je aktuálne vlajkovou loďou tejto spoločnosti v oblasti herných myší.

Obal a jeho obsah

Myš prichádza zabalená v čiernom papierovom ozdobenom obale, ktorý predstavuje zákazníkovi technické detaily o myši. Balenie obsahuje myš a dokumentáciu, celkovo pôsobí primerane k cene produktu.

Prvé dojmy a spracovanie

Na prvý pohľad môžeme myšku pochváliť za celkový dizajn a spracovanie, použité materiály sú príjemné na dotyk, lícovanie plastov je presné, vnútri nič nehrkoce a nadobúdame pocit robustnosti. Už pri pohľade na jej veľkosť a ergonomický tvar môžeme konštatovať, že je určená hlavne pre pravákov s väčšími rukami. Pripojenie k počítaču je zabezpečené 1,8 metrovým opletaným káblom s USB konektorom.

Vizuál, materiál a rozvrhnutie

Na vrchnej strane myšky sa okrem hlavných dvoch tlačidiel, vybavených japonskými senzormi OMRON, nachádza pogumované, podsvietené scrollovacie koliesko, hneď pod ním je umiestnené tlačidlo regulátora citlivosti myši, ktorého stlačením si používateľ vyberá medzi 400/800/1600/3200 a 5000 dpi. Štýlovo tiež pôsobí tu umiestnené podsvietené logo XPG. Ľavý bok myšky disponuje dvomi lesklými plastovými tlačidlami, ideálne umiestnenými pre pohodlné ovládanie palcom. Po obvode na hranici medzi hornou a dolnou časťou myšky sa nachádza tenký RGB pásik s tzv. "breathing" efektom, ktorého farby sa žiaľ nedajú meniť. Na spodnej stene myšky nájdeme optický senzor s maximálnou citlivosťou 5000 dpi, regulátor obnovovacej frekvencie s možnosťou 250/500/1000 Hz a posuvný volič RGB podsvietenia s možnosťou ON a OFF.

Už pri prvých pohyboch je cítiť, že XPG Infarex M20 cieli svojou váhou 160 g hlavne na segment hráčov, ktorí preferujú ťažšie myši. Ergonómia je vynikajúca, avšak niektorí používatelia s menšími rukami nemusia byť s týmto väčším tvarom spokojní. Pri používaní tohto herného náradia sme boli v redakcii spokojní, avšak pri testovaní v multiplayerových FPS hrách sme zistili, že pri mikropohyboch (napr. veľmi citlivé mierenie so zameriavačom sniperky) chová myška chová trochu ťažkopádne, okrem toho je však vďaka použitému senzoru rýchla a presná. Kúsok ktorý sme v redakcii testovali mal však nepresne uložené scrollovacie koliesko, čo sa prejavovalo tak, že počas používania sme ho jemne stlačili z ľavej strany smerom ku stredu, a aktivovalo sa stredné tlačidlo, pri scrollovaní sa však správalo normálne a nebolo cítiť, že by sa o niečo trelo.

Softvér a vychytávky

XPG žiaľ nevyvinul žiaden softvér, ktorý by ovládal akúkoľvek funkciu tejto myši, či už nastavenia dpi, makrá, a ani farbu podsvietenia a svetelný efekt, čo je obrovská škoda, keďže sa jedná o súčasnú vlajkovú loď herných myší spoločnosti XPG.

Naše hodnotenie

Herná myš XPG Infarex M20 je zaujímavá hlavne svojim tvarom a váhou, ktorými môže osloviť segment zákazníkov, ktorí majú radi väčšie a ťažšie myši. Z užívateľského hľadiska je myš vyhovujúca na bežnú prácu s počítačom, tak aj na menej náročné hranie počítačových hier.

Klady

 • pohodlie používania pre užívateľov s väčšími rukami
 • spínače OMRON s garantovanou funkčnosťou 20 miliónov kliknutí

Zápory

 • nemožno meniť farby ani efekty osvetlenia
 • absencia softvéru
 • občasná ťažkopádnosť pri malých pohyboch

Informácie o produkte

XPG Infarex M20 Gaming Mouse

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 132 mm
 • Výška: 69 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 43,5 mm
 • Hmotnosť: 160 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ADATA

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk