Projektor do vrecka? Sapphire tvrdí, že áno!

Sapphire je známy hlavne svojimi grafickými kartami, preto je prekvapením, že sa firma rozhodla uviesť na trh mini projektor s označením 101.

{gallery}/recenzie/miniprojektor_sapphire_rec_sokce/1/{/gallery}

Projektor je založený na multičipovej LED technológii. Jeho žiarovka má výkon 14 lumenov (takže treba izbu dosť zatemniť, aj tak sa mi zdal obraz dosť tmavý) a mala by vydržať 20.000 hodín. Rozlíšenie je 640x480, čo je troška aj škoda, lebo neprišlo k žiadnemu pokroku oproti projektorom, ktoré sa objavili začiatkom roka 2009.

{gallery}/recenzie/miniprojektor_sapphire_rec_sokce/2/{/gallery}

Prehrávanie bežného videa z PC, čiže nie HD, je pekné. Avšak nedalo mi neuviesť, že takisto po pripojení zariadenia k iPhone som ostal milo prekvapený. Skúsil som dve hry a vcelku príjemne sa mi hralo. Obraz bol dosť fajn, no mal mierne meškanie oproti tomu, čo sa dialo na iphone, ale nebolo to nič extrémne (pár milisekúnd), takže na zážitku z hrania sa to neprejavilo.

{gallery}/recenzie/miniprojektor_sapphire_rec_sokce/3/{/gallery}

Zvuk reprodukovaný z projektora je slušný, výšky nie sú otravné a dokáže dostatočne ozvučiť aj priemernú panelákovú izbu .
Výrobca udáva výdrž batérie okolo dvoch hodín (1200 mAh), ale samozrejme je k dispozícii aj adaptér pre napájanie a dobíjanie batérie. V balení nájdeme aj ministatatív a káble potrebné na pripojenie k zariadeniam (VGA, kompozitné video, nokia adaptér a iPod / iPhone adaptér).
Telo je z lesklého plastu a pogumovanej zadnej časti s rozmermi 116 x 50 x 18 mm a váhou 103 gramov.

{gallery}/recenzie/miniprojektor_sapphire_rec_sokce/4/{/gallery}

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk