RECENZIA: Genesis Seaborg 350 - Postačujúci volant pre hráčov

RECENZIA: Genesis Seaborg 350 - Postačujúci volant pre hráčov

 

Okrem základných počítačových periférií poznáme aj o niečo špeciálnejšie, zaujímavejšie produkty, ktoré k počítaču potrebujete iba na vykonávanie špecifických úkonov. Pod týmto môžeme rozumieť napríklad gamepady, joysticky alebo volanty. V dnešnej recenzii sa na zúbok pozrieme volantu Seaborg 350, ktorý je určený na hranie závodných hier a simulátorov. O jeho výrobu sa postarala známa spoločnosť Genesis, ktorá sa venuje aj výrobe iného počítačového príslušenstva.

BALENIE

Produkt mi prišiel vo veľkej krabici s vyobrazenou podobou samotného produktu, jeho stručným popisom a názvom spoločnosti. V škatuli sa nachádzala používateľská príručka a niekoľko častí volantu, resp. všetko, čo k nemu a k jeho pripevneniu na stôl potrebujete.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Po vybalení setu a prezretí si jednotlivých dielov som ostal príjemne prekvapený. Potešila ma kvalita materiálov. Všetko bolo z tvrdého plastu príjemného na dotyk. Nebola to práve najvyššia kvalita, ale presne takýto materiál som si predstavoval. Niektoré časti volantu boli mierne pogumované pre lepší a pohodlnejší úchyt. Trochu ma sklamali gumené „prísavky“ na spodku volantu, ktoré nedržali poriadne, no bola tu ešte jedna plastová časť určená na pripevnenie o stôl. Pedále boli na môj vkus pritenké a obával som sa potenciálneho zlomenia sa pri silnejšom stlačení. S tým ale nakoniec žiadny problém nebol.

Čo sa týka dizajnu, spoločnosť Genesis použila prevažne čiernu farbu a na volant aj kúsky modrého plastu. Volant aj zvyšné diely pôsobili kvalitne a komfortne. Športový herný dizajn je doplnený o elegantnosť s logom spoločnosti uprostred volantu. Pedále vyzerali úplne obyčajne a neboli ničím zaujímavé.

POUŽÍVANIE

Úchyt zariadenia o stôl bol pevný a podľa mňa spoľahlivý, teda okrem už spomínaných „prísaviek“. Po zapojení a nastavení celého setu som si zistil niečo o produkte. V podstate ide o obyčajný 10-palcový volant s 15 tlačidlami rôznych funkcií, jednoduchú riadiacu páku a dva pedále. Kompatibilný je na väčšine moderných, ale aj starších konzol, a samozrejme na počítači. Osobne som ho vyskúšal na dvoch hrách zo série Need For Speed (Rivals a The Run) a Euro Truck Simulator 2. Po dôkladnom nastavení ovládania som sa vyskúšal virtuálne „previezť“ a po menšom zhodnotení tohto zážitku som prišiel na to, že na Seaborg 350 nie je takmer vôbec nič zlé.

Najväčším mínusom je ale podľa mňa (a určite aj podľa mnohých ľudí) to, že volant sa do oboch smerov dá otočiť iba o 90 stupňov. Celkový rozsah otočenia je teda 180 stupňov, čo je celkom málo. To sa síce dá napraviť v nastaveniach hry (väčšinou), ale celý pocit a zážitok stráca na autentickosti a zábave. V Need For Speed hrách som toto pocítil hlavne v ostrých zákrutách, kde som sa pre to (a moju hlúposť) párkrát vybúral. Nepríjemný mi bol aj hlučný zvuk pri preraďovaní či už pomocou páky, alebo pomocou malých páčok na volante. Dosť to ruší pri hraní.

Naše hodnotenie

Okrem problémov, ktoré som spomenul vyššie, nemám tomuto setu čo zazlievať. Dokonca ani výrobcovi, pretože toto zariadenie si teraz môžete kúpiť aj za necelých 50 eur a v takej cenovke by som len ťažko očakával kvalitnejší produkt. Genesis zvládol výrobu tohto produktu na výbornú. Má pár múch, napríklad hlučná preraďovacia páka alebo malý rozsah otočenia, no nie je to nič, na čo by som si nedokázal zvyknúť.

Klady

  • kvalita spracovania volantu
  • komfort pri držaní
  • dizajn

Zápory

  • hlučná preraďovacia páka
  • malý rozsah otočenia
  • krehké pedále

Informácie o produkte

Genesis Seaborg 350

  • Kategória: Ostatné
  • Hmotnosť: 1600 g
  • Orientačná cena: 47 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk