RECENZIA: MSI Modern MD241P Ultramarine - Ideálna voľba do každej kancelárie

RECENZIA: MSI Modern MD241P Ultramarine - Ideálna voľba do každej kancelárie

 

Keď je dizajn na prvom mieste.

Monitory si počas dlhých desaťročí prešli nespochybniteľným vývojom. Napriek tomu, že sa väčšina pozornosti technologického sveta sústredí na tie herné, svoje miesto na výslní si neraz nájdu aj iné kategórie. Nie vždy to je totiž len o hodnote MHz a čo najnižšej odozve. MSI tak rozšírilo radu monitorov „Modern“ o ďalší zaujímavý kúsok a k nám sa dostal víťaz ceny Red Dot za rok 2021 – MD241P Ultramarine.

Napriek tomu, že sme v redakcii očakávali príchod monitora značky MSI, tak sme mu pred doručením nevenovali veľkú pozornosť. Keď ale konečne prišiel, prvý dojem bol fantastický. Taký úžasný dizajnový kúsok na poli monitorov sme už naozaj nejakú tú dobu nevideli. Mimoriadne elegantná námornícka modrá farba, decentné tvary monitoru s tenkými rámčekmi vhodné aj na dva – tri monitory vedľa seba, či široké možnosti mechanického nastavenia monitoru. Hneď sme pochopili, prečo monitor minulý rok získal cenu Red Dot, ktorá sa odovzdáva sa dizajn tých najrôznejších technologických produktov.

Takisto nám bolo zrejmé, že sa nebude jednať o žiadne herné delo, ale skôr o kancelársky monitor a nemýlili sme sa. MSI Modern MD241P je 23,8 palcový Full HD monitor s IPS panelom a pomerom strán 16:9. Obnovovacia frekvencia 75 Hz a odozva 5ms ho jednoznačne radia do už vyššie spomínanej kategórie kancelárskych monitorov. Produkt disponuje dvoma 1W reproduktormi a spolu s nimi aj slúchadlovým výstupom. Okrem toho v ňom pochopiteľne nájdeme aj HDMI 1.4 port a USB-C, ktoré poslúži ako display port alebo v krajnom prípade ako nabíjačka.

Najväčší prínos ale jednoznačne predstavujú možnosti nastavenia. Na mysli máme samozrejme veci ako sklon, výška, otočenie, pivot a podobne. Výška je podľa oficiálnych podkladov nastaviteľná od 0 do 11 cm. V realite to ale vyzerá tak, že spodná hrana obrazovky je od stojanu vo výške od 5 do 16 cm. Podstava stojanu má 1 cm, takže v závislosti od úrovne stola je to od 6 do 17 cm. Pivot je od -90° do 90°, teda či už pracujete v IT, alebo máte akýkoľvek iný dôvod otáčať monitor na výšku, tak tu túto možnosť máte. Sklon je možné nastaviť od -5°do 20°, čo môže pomôcť ľudom, ktorí z času na čas radi pracujú po stojačky. Poslednou možnosťou je otáčanie do strán a to je možné v uhloch od -30°do 30°.

Netreba ale zabúdať ani na „Anti-flicker“ technológiu či „Eye care+“. Spoločne zabezpečujú stabilný výstupný prúd a blokujú a pohlcujú modré svetlo. Pomáhajú tak proti únave očí, ich suchosti a pravdepodobnosti, že budete v budúcnosti potrebovať okuliare. Sedenie pred PC je tak maximálne pohodlné a v rámci možností aj bezpečné. MSI navyše má aj svoju „Display Kit“ aplikáciu, pomocou ktorej si viete prispôsobiť naozaj širokú škálu nastavení, možností a ešte viac si tak zjednodušiť prácu. Jediným negatívnym aspektom, s ktorým sme sa pri testovaní stretli, boli reproduktory. Samozrejme sme od toho nečakali žiadnu vysokú audio kvalitu, ale treba povedať, že aj pri najvyššej hlasitosti hrajú reproduktory naozaj potichu.

Naše hodnotenie

Skvelý dizajn, skvelé možnosti, skvelá cena. Nijak inak sa tento monitor ani opísať nedá. Za prijateľnú sumu totiž dostanete všetko, čo v kancelárii budete potrebovať a navyše v absolútne luxusnom dizajne s úplne zaslúženým ocenením Red Dot.

Klady

 • špičkový dizajn
 • kvalitné spracovanie
 • možnosti nastavenia
 • „Anti-flicker“ a „Eye Care+“ technológie

Zápory

 • slabé reproduktory

Informácie o produkte

MSI MODERN MD241P ULTRAMARINE 2022

 • Kategória: Monitory
 • Šírka: 541 mm
 • Výška: 380 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 200 mm
 • Hmotnosť: 4700 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 180 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk