RECENZIA: Creative Stage 360 - Soundbar s atraktívnou cenovkou a priestorovým zvukom

RECENZIA: Creative Stage 360 - Soundbar s atraktívnou cenovkou a priestorovým zvukom

 

Soundbary dosiahli obrovskú popularitu hlavne kvôli tomu, že ponúkajú riešenie „kompletného ozvučenia“ domácnosti. V praxi to znamená, že používateľ dnes už nepotrebuje zvlášť reproduktor k počítaču, notebooku, domáce kino k televízii a ešte nejaký menší (pokojne aj prenosný) reproduktor, ktorý si pripája k smartfónu. Stage 360 od výrobcu Creative toto všetko zvláda sám a ponúka pri tom aj priestorový zvuk.

Obal a jeho obsah

Soundbar so subwooferom prichádzajú zabalené v kartónovom obale, ktorého súčasťou sú aj komponenty, ako diaľkové ovládanie, napájací kábel dlhý 1,5 m, optický kábel a tradične – produktová dokumentácia. Upozorňujeme, že balenie neobsahuje AAA batérie, ktoré patria do diaľkového ovládača.

Prvé dojmy a spracovanie

Produktoví dizajnéri Creative zvolili jednoduchý dizajn, ktorý je estetický a relatívne minimalistický. Celé telo soundbaru je dierkované a hodí sa do každej modernejšej izby. Na prednej strane je skrytý iba displej a IR prijímač pre prijímanie signálu z diaľkového ovládania. Na vrchnej strane sa nachádza malinké podsvietené logo Bluetooth a štyri pogumované tlačidlá – Power, regulátor hlasitosti a prepínač zdrojového signálu Source. Zadná časť soundbaru disponuje až tromi konektormi HDMI (z toho jeden HDMI ARC), optickým vstupom, USB portom a výstupom pre subwoofer.

Počet HDMI portov chválime, pretože k soundbaru je tak možné pripojiť hernú konzolu, BluRay prehrávač alebo iné zariadenia, čo používateľovi ušetrí veľa času a v konečnom dôsledku aj nervy. Chválime tiež, že subwoofer má iba jeden kábel, ktorý sa zapája priamo do zadnej strany soundbaru a žiadne ďalšie káble na jeho prevádzku nie sú potrebné.

Používanie

Pre zabezpečenie nádherného zvuku osadili inžinieri z Creativu do Stage 360 dva špeciálne oválne meniče Racetrack, ktoré poskytujú výkon 60 W RMS. Subwoofer disponuje výkonom 120 W RMS, celá táto audio zostava tak dokopy dáva 240 W. Veľmi sa nám páčilo, ako šikovne sú navrhnuté zvukové profily – hudba, film, široký, noc.
Používanie režimu „hudba“ sa odporúča, ako už samotný názov hovorí, na počúvanie hudby. Hudobný prejav Stage 360 je veľmi slušný – čistý aj vo vyšších hlasitostiach, basy sú dobré, výšky nádherne čisté, stredy veľmi uspokojivé.

V profile „film“ si poslucháč naplno užije priestorový zvuk Dolby Atmos. Ten je dnes podporovaný už vo väčšine streamovacích služieb. Výbornou funkciou je nastavenie vzdialenosti poslucháča od soundbaru, resp. nastavenie, či sa soundbar nachádza v menšej, strednej alebo väčšej miestnosti. Podľa tohto nastavenia soundbar upraví zvuk tak, aby ponúkal čo najväčší zážitok.

Zaujímavé sú však práve profily „široký“ a „noc“. „Široký“ pridáva do zvuku istú „vzdušnosť“, a profil „noc“ zmierňuje basy a celkovo zvuk zjemní, aby susedia neboli nadmieru rušení.

Spomenieme ešte, že z produktovej rady Stage od firmy Creative je práve Stage 360 tým najvýkonnejším modelom a taktiež jediným, ktorý ponúka 360 stupňový zvuk.

Naše hodnotenie

V redakcii sme sa zamýšľali, aký hlavný účel má toto zariadenie, avšak zhodli sme sa, že prioritu účelov si môže každý používateľ určiť sám – alebo vlastne ani nemusí. Niekto bude soundbar najviac využívať na počúvanie hudby Bluetooth, niekto na sledovanie filmov s 360 stupňovým priestorovým zvukom a niekto na hranie hier na svojej hernej konzole. Garantujeme vám však, že aj keď vystavíte STAGE 360tku akejkoľvek hudobnej alebo zvukovej výzve, s výsledkom budete vždy spokojní.

Klady

  • využiteľnosť zariadenia
  • dobrý zvukový prejav

Zápory

  • nezistené

Informácie o produkte

Creative Stage 360

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 200 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Friderika Hodossyová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk