Môže Sony ľutovať neúčasť na E3?
E3

Môže Sony ľutovať neúčasť na E3?

 

Alebo inak povedané, čo sa tu za ten jeden mesiac udialo...

 

V práci som mal za posledný mesiac doslova šialenstvo. Ako človek, čo pracuje v spoločnosti, ktorá rieši ekasy (možno niekto o tom počul), som nemal čas prakticky na nič. Aj som zabudol, ako vyzerá moja rodina. Čo to znamenalo pre moju druhú prácu, to si asi viete predstaviť. Myslím písanie pre Gamesite. Celkovo informácie z herného priemyslu sa ku mne dostávali úzkym lievikom, doslova po kvapkách. Preto som prvé dni tohto týždňa čas, čo som strávil na internete, venoval práve správam z tejto brandže, nakoľko aj tak ma ostatné správy iba zbytočne nasie.ajú...

Dozvedel som sa niečo zaujímavé? No okrem toho, že Keanu Reeves je najobľúbenejší človek vo vesmíre a Cyberpunk je už teraz bestseller prakticky nič. Musel som ísť do hĺbky. Pozrel som si konferencie, ktoré boli na E3. Niektoré ma bavili viac, iné menej. Prekvapenie a sklamanie zároveň bolo v podaní Microsoftu. Plno hier, niektoré ozaj parádne, ukazujú, že ich štúdia makajú o 106, tiež premiéry hier na ich konferencii svedčia o tom, že naozaj pracujú s vydavateľmi a snažia sa ľudí nalákať na svoju stranu. Toto všetko je super. Čo ma ale naozaj nahnevalo, tak to bolo to oficiálne predstavenie nového Xboxu. Akože... čože? V podstate nám povedali, že bude nový Xbox. To je všetko. Nič viac. Povedali niečo, čo už sme vedeli a k tomu nám akurát pustili nové video. Fakt? Zabijú to klincom, že konzola vyjde koncom roka 2020, nech sa páči. Hmmm... Ok?

Čo na to Sony? Nič. Zatiaľ. Na internet uniklo video s nahrávacími časmi budúcej generácie ich stroja. Vyzerá to super. K tomu každú chvíľu vyskočí nejaký patent o spätnej kompatibilite alebo iných dôležitých vecí okolo konzoly. Sen tam nejaký manažér vypustí do sveta maličkú informáciu a z toho všetkého vieme viac o PS5 ako o oficiálne predstavenom novom Xboxe. To je podľa mňa zlé, zlé pre Microsoft, nakoľko čo viem, ľudia sa viac tešia zatiaľ na konzolu od Sony. Dôvod môže byť aj ten, že v našich končinách sa jej darilo lepšie, no taktiež mám taký pocit, že lepšie pracujú s informáciami. Microsoft mi príde zbytočne tajomný, opravte ma, ak sa mýlim, no informácie ohľadom novej konzoly dosť zatajujú. Nintendo radšej ani nejdem spomínať, to je príbeh sám o sebe.

Začínam mať pocit, že aj keď sa spoločnosť na E3 nezúčastní, nič sa vlastne nestane. Sony dalo počas prvých dvoch týždňov júna akciu na hry, do toho edíciu konzoly a tesne predtým mali svoj direct, ktorý nebol taký slabý ako prvá časť, no tiež nič svetoborné. A nikomu to neublížilo, ani im. Ukazuje sa, že naozaj nemali moc čo ukázať, tak tam zbytočne nešli. Spoločnosť to prežila, značka to prežila, ideme ďalej, pretože aj tak jediná vec, o ktorej sa po E3 hovorí je Cyberpunk a Keanu Reeves. Vždy sa porovnávalo, kto mal lepšiu E3, Microsoft alebo Sony. Posledné roky (možno s výnimkou minulého roka) Sony doslova drvilo konkurenciu. Jeden rok nejdú, aj to Microsoft vytiahne takéto eso. Sony sa vyhlo priamemu porovnaniu, takže neprehralo, lebo nehralo. Keanu tak nie je vycapený ako pravý hák Microsoftu pre Sony ale vďaka ich absencii sa stal značkou Cyberpunku a nikto nerieši, na ktorej konferencii to bolo.

Z reakcií a článkov okolo tejto akcie som si všimol, že málokto, skoro nikto nespomína, že PlayStation sa v Los Angeles neukázalo. Doslova im to prešlo, nič to nespravilo s predajmi, akciami ani fanúšikmi. Nejako to proste prehrmelo do stratena a to je dosť veľký varovný prsť pre E3. Uvidíme, či tento rok príde Sony s nejakou konferenciou a uvidíme, ako veľká slávna bude. Pokiaľ sa ukáže, že to bez problému zvládajú aj mimo E3, je možné, že tam nezavítajú ani budúci rok. To môže byť signál pre ostatných, ktorí platia nemalé peniaze za účasť a celá akcia pôjde dole vodou. Ja neviem presne, koľko stojí pódium na E3, no som si istý, že za tie peniaze si každý vie spraviť aj vlastnú a samostatnú show. Verím tomu, že každý, kto mal konferenciu na E3 by dokázal naplniť svoju akciu novinármi a fanúšikmi kedykoľvek by chcel. Už len ostáva čakať, či sa tak stane.

V konečnom dôsledku teda prichádzame na to, že aj keď E3 všetci milujeme, pretože je to týždeň videohier na jednej kope, pekne krásne po sebe idúce konferencie plné noviniek a aktualizácií informácií, ukazuje sa, že zrejme aj neúčasť na nej s vami nič zlé nespraví. Dvíha sa nad nimi varovný prst? To uvidíme budúci rok, keď uvidíme zostavu, ktorá sa tam ukáže, no už teraz vieme, že Sony ľutovať nemusí. Vlastne s tým čo majú teraz urobili najlepšie čo mohli. Neprišli. A to ma napadá, že keď nemáš čo ukázať, radšej nechoď. Žeby toto chceli povedať? Odkázať niekomu, kto tam chodí stále a neukazuje nič novEA? Neviem... No v tom prípade sa tu zbytočne rozpisujem, pretože budúci rok Sony príde a celý tento článok je na nič

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk