Konkurentom pre Siri od Apple bude Cortana z Halo série

 

Všetci majitelia novších mobilných zariadení od Apple, ako sú iPhony alebo iPady, poznajú robotickú pomocníčku s menom Siri. Či už hľadáte najbližší bankomat, alebo neviete odpoveď na otázku života, vesmíru a všetkého, Siri je ochotná a často aj schopná poradiť. Samozrejme, že vyhľadávanie nie je jedinou vlastnosťou Siri, ale je asi tou najvyužívanejšou

Hlasové ovládanie ponúkajú dlho aj iné spoločnosti, ako Google a Microsoft, ale teraz sa na internete objavili zaujímavé správy o budúcnosti hlasového ovládania, ktoré práve Microsoft ponúka.

Microsoft sa vydal na odvážnu výpravu a plánuje vylepšiť svoje hlasové ovládanie pridaním živého, ženského hlasu. A tento hlas nemá patriť žiadnej starenke, akú môžeme počuť na železničných staniciach po celom Slovensku, ale rovno postave z hernej série HALO. Táto správa určite poteší všetkých HALO fanúšikov hier, ale hlavne umelej inteligencie, vystupujúcej pod menom Cortana. Herečka Jen Taylor neposkytla svoj hlas iba Cortane, ale napríklad aj postavám z Mario hier, Zoey v Left 4 Dead a Left 4 Dead 2 a rôznym hrdinom v MOBA hre Dota 2. Ak Cortanu nepoznáte, môžete si prezrieť video nižšie pre malú ukážku jej hlasu.

Musíme podotknuť, že táto správa ešte nie je oficiálne potvrdená, ale nebolo by skvelé počuť z mobilu alebo zariadenia so systémom Windows sexy (autor sa týmto chce ospravedlniť čitatelom ženského pohlavia) hlas, krásnej umelej inteligencie? Ďalšou zaujímavosťou je, že nové hlasové ovládanie ešte nemá oficiálne meno, čiže sa možno pre túto aplikáciu (po príklade Siri od Apple) dočkáme ženského mena. A možno to bude aj práve Cortana. Čo ale už oficiálne vieme, je kde a kedy sa táto aplikácia objaví. Podľa slov Microsoftu bude Cortana v Severnej Amerike dostupná už tento apríl pre zariadenia Nokia Lumia, na jeseň sa má objaviť ako iPhone aplikácia a nabudúci rok bude dostupná pre Xbox One a všetky zariadenia s operačným systémom Windows. Samozrejme, že celosvetové ohlásenie je naplánované až neskôr, a tak sa na Cortanu môžeme v Európe tešiť až na prelome rokov 2015/2016.

Nebudeme príliš predvídať, ale predstavte si, aké úžasné by bolo mať v mobile umelú inteligenciu s menom Cortana! Ak by Microsoft s Nokiou do svojich zariadení implementovali 3D holografické zobrazenie, predaje smartphonov Lumia by určite rapídne stúpli.

Zdroj:  polygon.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk