Japonský špeciál #3

Japonský špeciál #3

Týždeň prešiel ako voda a vám sa z ďalekého Japonska opäť hlási tajný agent, aby vám sprostredkoval tie najzaujímavejšie informácie týkajúce sa tejto špecifickej hernej scény. Posledné dni boli skutočne plodné a okrem noviniek o tradičných hrách ako Final Fantasy XV, či Mighty No. 9, sa dozvieme niečo nové o neznámach ako Tokyo Xanadu alebo Tales of Zestiria. Prečo bolo vlastne nové Fire Emblem rozdelené na dva časti? Ako si tvorcovia poradili s PC verziou epizodickej adventúry D4? To a ešte omnoho viac sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Tvorcovia Final Fantasy XV prinesú update do dema Episode Duscae

Square Enix zverejnilo výsledky ich prieskumu o deme Episode Duscae pre Final Fantasy 15 (čítajte naše dojmy), ktoré patrične využije v pripravovanom update. Z výsledkov je evidentne vidieť, že hráčom najviac vadilo ovládanie, ktoré v hre ešte nebolo dotiahnuté do konca. Ako druhý najhorší obstál súbojový systém, čo ale nie je prekvapením, keďže hráči dávali už dlho jasne najavo, že chcú napríklad viac interaktivity aj so zvyšnými postavami (hrať za nich alebo im vedieť dávať pokyny).

Tvorcovia si teda sadli a začali upravovať chyby podľa feedbacku fanúšikov zameriavajúc sa hlavne na ovládanie počas súbojov, vrátane trocha neohrabaného locku na nepriateľov. Episode Duscae 2.0 by malo vyjsť v polovici mája. Všetky výsledky si môžete pozrieť na stránke webu Gematsu.

 • Hudba – 9.3
 • Dizajn zbraní – 8.9
 • Dizajn sveta – 8.9
 • Cut-scény – 8.8
 • Kvalita grafiky – 8.9
 • Open-world hrateľnosť – 8.6
 • Dabing – 8.6
 • Dialógy – 8.5
 • Vzhľad hlavnej postavy – 8.5
 • Ako veľmi sa vám páčila osobnosť Noctisa? – 8.4
 • Ako veľmi sa vám páčila osobnosť Gladiolusa? – 8.5
 • Ako veľmi sa vám páčila osobnosť Ignisa? – 8.4
 • Ako veľmi sa vám páčila osobnosť Prompta? – 7.9
 • Dizajn vedľajších postáv – 8.1
 • Obtiažnosť – 7.9
 • Príbeh – 8.4
 • Tutoriál – 8.2
 • Navigácia – 8.2
 • Dizajn mapy – 8.3
 • Súbojový systém – 7.7
 • Množstvo a rozmanitosť obsahu – 7.8
 • Ovládanie – 7.4

Tales of Zestiria aj na PlayStation 4?

Holandský predajca hier Nedgame uviedol na svojich stránkach predobjednávku Tales of Zestiria pre PlayStation 4. Hra bola zatiaľ ohlásená len na PlayStation 3, no o verzii pre PS4 sa šuškalo už dlhšiu dobu. Tomu, že by sa hra mala dostať aj na zatiaľ poslednú generáciu konzol, pritakáva aj fakt, že sa názov hry objavil pred dvoma mesiacmi v databáze na Steame.

Ak by totiž skutočne vyšlo Tales of Zestiria okrem PS3 aj na PC, bolo by veľmi zvláštne, keby k tomu nevyšla aj na PlayStation 4. To zároveň nahráva aj prianiu mnohých PCčkárov, pretože ak existuje PS4 verzia, je možné, že sa leak zo Steamu nakoniec ukáže predsa len ako pravdivý.

Nedgame uvádza, že hra vyjde 25. septembra, čo korešponduje s oficiálnym vyhlásením spoločnosti Bandai Namco, že hra vyjde niekedy v jeseni.

S Mighty No. 9 si zaskáčeme až o niekoľko mesiacov neskôr

Kickstarterom zafinancovaná akčná plošinovka Mighty No. 9, ktorá je považovaná aj za duchovného nástupcu legendárneho Mega Mana, vyjde 18. septembra, digitálnou i fyzickou formou. O vydanie sa postará spoločnosť Deep Silver, s ktorou tvorcovia uzavreli spoluprácu. Pre hru bolo ohlásené už aj DLC s novou úrovňou a boss fightom na jej konci. Po jeho dokončení sa odomkne nová postava Ray, s ktorou budeme môcť prejsť celou hrou využívajúc jeho špeciálne schopnosti a herné mechaniky. Všetci backeri dostanú tento prídavok úplne zadarmo.

Detaily o Fire Emblem If odhalené, prečo bude verzia Black Kingdom výrazne ťažšia?

Projektový manažér hry Masahiro Higuchi prezradil, že obe verzie taktickej RPG Fire Emblem If, teda Black Kingdom a White Kingdom, nebudú odlišné len po stránke príbehu, ale taktiež obtiažnosti. Hra bola vyvíjaná s cieľom nielen ponúknuť vyzývavú hrateľnosť pre tradičných fanúšikov série, ale taktiež o niečo jednoduchšiu pre úplných nováčikov. White Kingdom verzia bola navrhnutá pre všetkých tých, ktorí sa so sériou stretli prvýkrát v predchádzajúcom titule Fire Emblem: Awakening.

Verzia Black Kingdom bude mať na druhej strane tuhšie súboje, hráči dostanú k dispozícii menej peňazí a postavy budú dostávať menší počet expov. Gro súbojov tu bude síce stále tkvieť v porazení všetkých nepriateľov na mape alebo nepriateľského generála, no nájdu sa tu aj nové typy misí s obmedzeným počtom ťahov, misie, v ktorých budeme musieť zatlačiť oponentov na útek alebo obraňovať svoju základňu.

Taktické RPG Terra Battle dosiahlo významný míľnik | Imperial SaGa sa predvádza v prvom videu

Mobilný free-to-play titul Terra Battle od tvorcu Final Fantasy série Hironobu Sakaguchiho prekonal hranicu 2 000 000 stiahnutí, čo znamená, že tvorcovia začali pracovať na plnej konzolovej verzii. Detaily o titule sú ale zatiaľ len hmlisté alebo skôr vlastne žiadne. Verzie iOS a Android ale čakajú ešte ďalšie stretch goaly, takže púť tejto hry na mobilných platformách ešte nekončí.

Nový prírastok do série Saga s názvom Imperial SaGa dostáva svoj debutový trailer, ktorým prezentuje svoju jednoduchú kreslenú grafiku a systém súbojov. Táto hra vyjde na PC, kde bude hrateľná cez webový prehliadač, čím sa stane prvou hrou série na tejto platforme. Imperial SaGa vyjde zatiaľ len v Japonsku.

Lesk a úchvatný štýl Persony 5 zachytený na nových screenoch

Persona 5 znovu predvádza svoj nezameniteľný štýl. Séria Persona vždy vyčnievala nad ostatnými podobnými hrami svojim nenapodobiteľným výzorom, no to, čo prezentuje dnešná kolekcia záberov z piateho dielu vyvíjaného na PlayStation 3 a PlayStation 4, prekonáva úplne všetko. Prostredie aj napriek svojskému puncu vyzerá neuveriteľne živo a celé to vyzerá ako keby to boli zábery z nejakého anime filmu, než konzolovej hry. Fanúšikovia sa majú skutočne na čo tešiť.

V čom sa bude líšiť PC verzia D4: Dark Dreams Don't Die od pôvodnej z Xbox One?

Vývojári z Access Games sa nechali počuť, že práve od úspešnosti PC verzie D4: Dark Dreams Don't Die bude závisieť prípadný vývoj ďalších epizód tejto adventúry. Čím chcú teda ohúriť a presvedčiť PC hráčov, aby prípadne zainvestovali svoje úspory do portu prvej epizódy? Aj keď verzia pre Xbox One vynikala svojim skvelým využitím Kinectu, PC verzia transformuje všetky pôvodné gestá rukami do pohybu ruky s myšou, čomu bude patrične prispôsobené aj herné UI. Do hry pribudnú nové príkazy napríklad pre pitie tequilly, otvorenie koláčika šťastia, funkcie Dive, Vision, či počas cutscén. Všetok obsah vydaný pre Xbox One vo forme DLC bude v PC verzii už implementovaný.

PC verzia ponúke aj široké spektrum nastavení ako nastavenie rozlíšenia, možnosť hrania v okne/fullscreen, Vsync, dynamické tiene, 60 fps pri odporúčaných nastaveniach, skrátené časy loadingov, či fixnuté bugy. Na druhej strane MELD kompatibilita či rebríčky (Leaderboards) do PC verzie zahrnuté nebudú. Steamacka verzia ponúkne achievementy, kartičky, odznaky, emotikony, pozadia pre profil a podporu Cloudu. Pre hranie bude potrebná klávesnica a myš.

ParameterMinimálne požiadavkyOdporúčané požiadavky
Operačný systém  Windows 7 (64bit), Windows 8 (64bit)  Windows 7 (64bit), Windows 8 (64bit)
Procesor  Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz  Intel Corei7 4770K 3.5GHz
RAM  6 GB  8 GB
Grafika  NVIDIA GTX 470 | AMD Radeon HD 6870 (1 GB)  NVIDIA GTX 670 | AMD Radeon HD7850 (2 GB)
DirectX  11  11
HDD  10 GB  20 GB

Tokyo Xanadu prináša chuť japonskej akcie na PS Vita

Ak ste vlastníkmi PlayStation Vita a máte radi japonské akčné RPG, možno že vás poteší nová nádielka záberov na Tokyo Xanadu. Tie zobrazujú súbojový systém, konkrétne špeciálne útoky X Drive a X Strike, ktorými rozprášite nepriateľov na márne kúsky. Táto hra, ktorá bola zatiaľ ohlásená len pre Japonsko, ponúkne procedurálne generovaný obsah dungeonov.

Štvrtý Deception prichádza na západ | Ys Chronicles I dostupné na mobiloch

Koei Tecmo ohlásilo vydanie Deception IV: The Nightmare Princess na západe. Titul vyjde 17. júla na PlayStation 3, PlayStation 4 a PS Vita. Táto hra je v podstate updatovaná verzia Deception IV: Blood Ties obohatená o novú postavu so schopnosťou klásť pasce, ako aj útočiť na nepriateľov priamo. The Nightmare Princess bude taktiež obsahovať aj editor, pomocou ktorého si budú môcť hráči vytvárať svoje vlastné misie.

DotEmu vydalo akčné RPG Ys Chronicles I na mobily s iOS a Androidom, kde si ho môžete kúpiť za 4,99€. Ovládanie bolo plne prispôsobené dotykovým displejom, aj keď hra podporuje aj ovládače pripojiteľné k telefónom. Tieto verzie obsahujú možnosť prepínania medzi originálnou grafikou a grafikou chronicles (hra pôvodne vyšla už v roku 2000 na PC a PSP). Hra obsahuje aj dve hrateľné módy, Time Attack a Adventure.

Súboje v Devil Survivor 2: Record Breaker budú plné démonov a taktiky

Atlus zverejňuje nové video z Devil Survivor 2: Record Breaker, čo je vlastne 3DS verzia pôvodnej taktickej RPG Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 vydanej pred rokmi na Nintendo DS. Trailer sa zameriava na predstavenie súbojového systému, ktorý sa nesie v duchu ťahovej stratégie so špecifickými súbojmi na ťahy. Na začiatku sa dozviete podmienky výhry, resp. prehry, hra vám poskytne možnosť zostavenia si svojho tímu a priradenia schopností, následne si ich umiestnite na voľné políčka na bojovom poli a začína súboj.

Každá z postáv má obmedzený dosah a počet akcií vykonateľných za jeden ťah. Keď nadíde bojový stret, hra sa prepne do first-person pohľadu a umožní vám vybrať akcie pre vaše postavy. Každá má v priamom kontakte dovolený len jeden útok, avšak odhalením a využitím slabiny nepriateľa proti nemu samému môžete dostať jednu extra akciu naviac.

Hodnotenia z tohto týdňového výtlačku časopisu Famitsu č. 1378

 • Code Name S.T.E.A.M. (3DS) – 8/9/9/8 [34/40]
 • The Item Sagashi: Joshi Kousei Tantei Shinjitsu no Jikenbo (3DS) – 6/7/7/7 [27/40]
 • MLB 15: The Show (PS4) – 8/8/8/8 [32/40]
 • MLB 15: The Show (PS3) – 8/8/8/8 [32/40]
 • MLB 15: The Show (PSV) – 8/8/8/8 [32/40]
 • MonsterBag (PSV) – 8/7/8/6 [29/40]
 • OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PS4) – 8/8/8/9 [33/40]
 • OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PSV) – 8/8/8/9 [33/40]
 • Pokemon Rumble World (3DS) – 8/8/8/8 [32/40]
 • Shin Hyu Stone (3DS) – 7/7/7/8 [29/40]
Zdroj:  SiliconEra, Gematsu, RPGFan, VG247, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk