Zoner Photo Studio X: nová verzia českého foto programu

Zoner Photo Studio X: nová verzia českého foto programu

 

Obľúbený český program pre správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio prichádza na trh v novej verzii pod označením X.

Nový Editor s vrstvami a formátom * .ZPS

Vrstvy zjednodušujú náročnejšie úpravy fotografií a prácu s textom alebo kolážami. Môžete tak experimentovať so svojimi snímkami oveľa viac než doteraz. V súvislosti s vrstvami prichádza Zoner Photo Studio X s vlastným formátom * .ZPS, do ktorého môžete uložiť rozpracovanú fotografiu vrátane vrstiev a neskôr sa k nej prípadne vrátiť.

Výroba fotoproduktov z vlastných fotiek

V module Vytvoriť si z vlastných fotografií navrhnete fotoknihu, kalendár alebo fotoobraz, priamo zo Zoner Photo Studia, objednáte ich výrobu a za pár dní už budete držať vytlačené spomienky v ruke. V module Vytvoriť nájdete aj vytvorenie koláží a tlačových zostáv k domácej tlači a tiež novinku minulého roka - vytvorenie videoprezentácií alebo timelapse videí z vlastných fotografií.

Ďalšie funkcie v module Vyvolať

Ďalšie vylepšenia dostal aj modul Vyvolať určený pre nedeštruktívne úpravy. Pribudla úprava expozície s posuvníkom Odstránenie oparu, ktorý na fotkách potláča mliečny závoj spôsobený hmlou alebo dymom. Zásadným vylepšením prešiel nástroj Prechodový filter. Filtrov teraz môžete na fotkách nedeštruktívne použiť hneď niekoľko a upravovať pomocou nich farebnosť, expozíciu, sýtosť a ďalšie parametre. Ďalej aj v module Vyvolať môžete pomocou nástroja Zrovnanie línií narovnať zbiehajúce sa línie napríklad při fotkách budov.

Prehliadanie podľa miesta nafotenia v Správcovi

Zoner Photo Studio X nezabúda ani na organizáciu a triedenie fotografií. Katalóg ponúka nový pohľad na váš fotoarchív cez Lokácia. Fotky označené miestom nafotenia (GPS), buď pri fotení alebo neskôr v režime Mapa, ZPS automaticky roztriedi podľa údajov o polohe do skupín podľa krajín, regiónov a obcí. Snímky s podobným obsahom určené pre vytvorenie panorám alebo HDR môžete zoskupiť, aby nezaberali príliš veľa miesta. Zoner Photo Studio X integruje cloudové úložisko, takže sa rýchlejšie dostanete k svojim fotkám na úložiskách Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

Predplatené licencie

K zásadným zmenám Zoner Photo Studia X patrí aj nový spôsob licencovania. Program kúpite za pravidelný ročný poplatok 47,88 €, teda iba 3,99 € za mesiac používania. Rozšírenie na obľúbenú rodinnú licenciu je dostupné za 17,88 €, vychádza teda na 1,49 € za každý mesiac. Majitelia predchádzajúcich verzií sa môžu tešiť na výhodné podmienky predplatného. V ponuke zostáva aj krabicové balenie za jednorazový príplatok 13 €. Obsahuje príručku s praktickými radami k používaní ZPS X a 8GB flash disk s inštaláciou ZPS, ktorý je vhodný na ďalšie používanie ako externé médium.

Plná verzia Zoner Photo Studia X je k stiahnutiu a vyskúšaniu na 30 dní zadarmo na adrese www.zoner.sk.

Zdroj: Zoner

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk