Spoločnosť Netflix pripravuje seriál The Witcher

Spoločnosť Netflix pripravuje seriál The Witcher

CD Projekt Red im zaželal veľa šťastia.

Skvelá správa pre všetkých fanúšikov Zaklínača. Okrem skvelých knižiek a hier sa dočkáme aj nového seriálového spracovania, ktoré pripravuje Netflix. Produkcia seriálu sa už začala. Nové televízne spracovanie však nemá nič spoločné s vývojárom CD Projekt Red.

Avšak súčasťou projektu je aj samotný autor knižnej predlohy - Andrzej Sapkowski. Bude pôsobiť ako kreatívny konzultant a mal by režírovať aspoň jednu epizódu v sérií. Ten sa o seriáli vyjadril v tlačovej správe.

“Som veľmi nadšený, že spravia adaptáciu mojich príbehov, ktoré ostatnú verné predlohe a témam, ktorým som venoval 30 rokov svojho života. Teším sa na spoluprácu a na tím, ktorý prinesie moje postavy do života.”

Andrzej Sapkowski

Sapkowskeho chvála seriálu je v prudkom rozpore s jeho poslednými vyjadreniami na adresu hier od CD Projekt RED, ktoré skritizoval a dokonca označil za dôvod zlej predajnosti jeho kníh.

Samotný CD Projekt RED sa na seriál očividne teší, čo vývojár uviedol vo svojej reakcií.

“Želáme celému projektu veľa šťastia a tešíme sa, ako si seriál pozrieme na Netflixe.”

CD Projekt RED

Na projekte sa bude podieľať poľské filmové a animačné štúdio Platige, ktoré bude spolupracovať s producentami Seanom Danielom (The Mummy, Ben-Hur, The Expanse) a Jasonom Brownom (The Expanse). Tomek Baginski zo spoločnosti Platige, ktorý režíroval všetky krátke filmy pre hernú sériu Zaklínač, sa bude na projekte tiež podieľať ako jeden z režisérov.

Tak sme zvedaví v redakcií, akých hercov vyberú na hlavné role. Tešíte sa?

 

 Zdroj: eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk