Dočkáme sa seriálu Alan Wake?

Dočkáme sa seriálu Alan Wake?

Vyzerá to tak, že namiesto pokračovania si budeme musieť vystačiť s televíznou adaptáciou.

Včera bolo oznámené, že vznikne seriálová adaptácia hry Alan Wake. Na tejto adaptácií by sa mal podieľať šéf Remedy, Sam Lake ako exekutívny producent a Peter Calloway, ktorý je známy zo seriálov Cloak & Dagger a Legion a ten bude zase scenáristom.

Samozrejme zatiaľ je seriál vo fáze hľadania potencionálneho investora, ktorý sa má začať v októbri tohto roka, kedy bude hotový náčrt seriálu od Callowaya. „Alan Wake bol prakticky seriál, ktorý bol vytvorený vo forme hry. Bola to vízia Sama Lakea ovplyvnená seriálmi ako Twilight Zone, Secret Window, Hitchcockovými dielami a ďalšími seriálmi. Plánujeme s ním pracovať blízko, aby sme ostali verný jeho hre,“ prezradil Tomas Harlan, ďalší z tvorcov pripravovaného seriálu.

„Príbeh hry je náš začiatočný bod. Bude objavovať svet a príbehy v tomto temnom svete viac ako to sa to podarilo hre.“ Podľa všetkého to znamená, že autori sa dostanú aj k príbehu, ktorý bol plánovaný pre pokračovanie hry, ktoré nikdy nevzniklo. Sam Lake povedal, že počas rokov po vydaní prvého dielu vytvorili mnoho konceptov a príbehov z univerza, ktoré nikdy neukázali verejnosti. Všetko toto môže fungovať ako potencionálny materiál pre seriál.

Harlan dúfa, že prípadný úspech tohto seriálu by vydláždil cestu Remedy k druhému dielu hry, no Lake bol ohľadom toho zdržanlivejší a skonštatoval iba to, že momentálne ohľadom druhého dielu nemá čo ohlásiť.

Zdroj: variety.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk