Blizzard sa v tomto roku do Nemecka nechystá
Gamescom

Blizzard sa v tomto roku do Nemecka nechystá

 

Chce sa sústrediť na vývoj hier.

Tradičný účastník najväčšieho herného veľtrhu na svete, Gamescom, ktorého sa v minulom roku zúčastnilo 370 000 fanúšikov z celého sveta sa tento rok bude musieť zaobísť bez spoločnosti Blizzard, ktorá to potvrdila prostredníctvom príspevku na svojej stránke.

„Vzhľadom na naše zameranie sa na vývoj už existujúcich a aj neohlásených hier sme sa rozhodli, že Gamescomu 2019 sa nezúčastníme. Show je dôležitá pre našich fanúšikov z Európy a taktiež aj pre celosvetovú fanúšikovskú základňu a mrzí nás, že sa nebudeme môcť stretnúť s našimi fanúšikmi. Stále však budete môcť nakúpiť Blizzard oblečenie a výbavu v obchode na Gamescome 2019 a my plánujeme návrat na podujatie v budúcnosti. Novinky o našich projektoch budeme s fanúšikmi zdieľať keď nastane pravý čas.“

Pre tých, ktorí sledujú dianie v spoločnosti Activision Blizzard v posledných mesiacoch to nie je až také veľké prekvapenie. Blizzard dostal mandát pripraviť viac hier a zároveň orezať externé náklady, ktoré nesúvisia s vývojom hier. Odniesla si to napríklad e-šport scény hry Heroes of the Storm a prepúšťanie vo firme sa dotklo najmä oblastí, ktoré nesúvisia priamo s vývojom hier.

Zároveň Blizzard prezradil, že na rok 2019 nechystá vydanie veľkej hry a preto je logické, že sa na Gamescome neukáže. Hlavne keď prednedávnom potvrdil to, že aj v tomto roku sa fanúšikovia dočkajú Blizzconu.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk