Požičiate niekomu svoj účet na „boosting?“ V Južnej Kórei vám hrozí väzenie

Požičiate niekomu svoj účet na „boosting?“ V Južnej Kórei vám hrozí väzenie

 

Alebo mastná pokuta.

Ázia je čo sa hrania týka uplne iná ako Európa alebo Severná Amerika. Pay-to-Win systémy v hrách sú tam akceptované, elektronické športy sa tam berú so smrteľnou vážnosťou. A po novom sa so smrteľnou vážnosťou bude brať aj tzv. account boosting.

Ide o proces, kedy požičiate svoj herný účet inej osobe za účelom dosiahnutia určitého progresu, alebo zvýšenia ranku v online hre. To bude po novom trestné. Navyše, Južná Kórea k tomu pridáva aj určité formy „duo hrania“ a trénovania. V praxi by to však nemalo znamenať, že keď poradíte kamarátovi, ako sa zlepšiť v hre, že za to pôjdete do väzenia.

A čo vám za porušenie tohto nového zákona hrozí? Pokuta až do výšky 20 miliónov wonov (cca 15,2 tisíc €) alebo až 2 roky pobytu vo väzení.

Podľa schváleného zákona však musí postihnuteľnosť boostingu schváliť konkrétna herná spoločnosť a taktiež sa berie do úvahy fakt, či bolo za danú službu platené a ako často bola vykonávaná. To znamená, že trestným bude aj poskytovanie služieb týkajúcich sa account boostingu.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk