Epic Games a Apple sa konečne zhodli aspoň na niečom

Epic Games a Apple sa konečne zhodli aspoň na niečom

 

Konflikt však samozrejme pokračuje.

Pondelňajšie prvé kolo pred sudkyňou medzi spoločnosťami Epic Games a Apple v spore, ktorý sa týka údajného monopolu spoločnosti Apple na vlastnom App Store a stiahnutia Fortnite z obchodu Applu to pre Epic Games zatiaľ ružovo nevyzerá. Sudkyňa totiž odsúdila ich konanie a označila ho za nečestné a to napriek tomu, že sú „v očiach mnohých považovaní za hrdinov.“ Navrhla preto pojednávanie pred porotou, ktorá sa má konať v júli 2021.

Lenže tu sa na prekvapenie mnohých obe spoločnosti zhodli, že pred porotu ísť nechcú a skôr preferujú vyriešenie tohto sporu pred súdom, no bez prítomnosti poroty: „Epic a Apple sa stretli aby sa dohodli a výsledkom tejto dohody je vyhlásenie v ktorom potvrdzujú, že si želajú pojednávanie pred súdom, no nie pred porotou. Preto so súhlasom spoločností Apple a Epic Games súd odvoláva svoju požiadavku na súdne konanie pred porotou podľa Federálneho pravidla pre občianske konanie č. 38(d). Strany s úctou požadujú, aby prípad (vrátane akýchkoľvek ďalších žalôb a protižalôb) bol podstúpený na pojednávanie podľa rozpisu súdu.“

Iba pripomíname, že súčasťou pojednávania sú dve samostatné žaloby. Prvú podala spoločnosť Epic Games za monopolistické praktiky spoločnosti Apple a druhú podala spoločnosť Apple na Epic Games za porušenie zmluvy pri distribúcii Fortnite na službe App Store.

Konkrétny dátum pojednávania zatiaľ stanovený nebol, no očakávame ho v polovici budúceho roka. Ak si však dovtedy chcete zahrať Fortnite na iOS, tak máte bohužiaľ smolu. Pokiaľ Epic neakceptuje podmienky na distribúciu Fortnite na App Store, tak Apple tam hru nepustí. Jedine, že by Epic ustúpil, prijal povinný 30% odvod z každej mikrotransakcie, no tým pádom by neexistoval dôvod na pokračovanie v súdnom spore.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk