Activision zažaloval spoločnosť Netflix za „krádež finančného šéfa“

Activision zažaloval spoločnosť Netflix za „krádež finančného šéfa“

 

Dôvod zmeny.

Ešte v januári 2019 nastali vo vydavateľstve Activision Blizzard veľké rošády. Spoločnosť vtedy oznámila prepustenie približne 800 ľudí a to aj napriek úspešnému obdobiu. A aby toho nebolo málo, tak vydavateľ oznámil aj prepustenie svojho finančného šéfa Spencera Neumanna, no „z dôvodov, ktoré nesúvisia s prezentovaním finančných výsledkov alebo procesov, ktoré sú toho súčasťou.“

Neumann sa onedlho na to stal finančným šéfom Netflixu a na jeho pozíciu v Activision Blizzard nastúpil Denis Durkin.

Zdá sa však, že Netflix bol primárnym dôvodom, prečo Neumann dostal padáka. Podľa webu Hollywood Reporter totiž Activision Blizzard zažaloval Netflix za to, že „vedome navádzal Neumanna, aby porušil svoju pracovnú zmluvu s Activisionom“ a následne „sa zúčastnil neférového vyjednávacieho procesu Activisionu a Netflixu o komerčnej dohode distribúcie lineárneho mediálneho obsahu Activisionu.“

Prakticky Activision tvrdí, že Neumann, vtedy ešte ako finančný šéf Activisionu, bol súčasťou uzatvárania dohody medzi Activisionom a Netflixom o distribúcii mediálneho obsahu, no už vtedy mali Neumann a Netflix medzi sebou tajnú dohodu, čo motivovalo Neumanna aby uzatvoril zmluvu, ktorá bola pre Activision nevýhodná a tým pádom poškodil vydavateľstvo.

Activision tvrdí, že do celého procesu bol zapojený šéf Netflixu Reed Hastings, ktorý Neumannovi garantoval zaplatenie všetkých výdavkov, ktoré boli spojené s porušením zmluvy, ktorú mal so spoločnosťou Activision.

Vydavateľ známy primárne vďaka sérii Call of Duty tak žiada od Netflixu uhradenie všetkých škôd, ktoré odchod Neumanna priniesol. Activision totiž tvrdí, že na to, aby sa situácia neopakovala museli zabrániť v úteku aj ostatným vysokopostaveným funkcionárom a to tak, že prepracovali ich kontrakty, čo ich stálo milióny dolárov.

Aj keď teda mnoho ľudí tušilo, že práve Netflix stál za jeho odchodom z Activisionu, tak teraz, takmer dva roky po tejto udalosti to máme oficiálne potvrdené. 

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk