Trojica Blizzard veteránov založila nové štúdio

Trojica Blizzard veteránov založila nové štúdio

 

Z toho dvaja bývalí šéfovia.

Traja dnes už bývalí veteráni štúdia Blizzard oznámili vznik nového herného štúdia s názvom Magic Soup Games.

Novou šéfkou tohto štúdia bude Jen Oneal, ktorá v minulosti viedla štúdio Vicarious Visions a neskôr sa stala na krátko aj spolu-šéfkou Blizzardu. Na svoju pozíciu však rezignovala po tom, čo jej bol ponúknutý nižší plat ako druhému šéfovi Blizzardu Mikeovi Ybarrovi. J. Allen Brack bol zas neslávne známou tvárou Blizzardu v čase prelomenia škandálov okolo sexuálneho obťažovania, sexizmu a rasizmu a tak bol chtiac-nechtiac nútený abdikovať na svoju pozíciu v auguste 2021. Tretím „do partie“ je John Donham, ktorý v Blizzarde pôsobil ako Chief-of-Staff a okrem toho pôsobil aj v hernej divízii Amazonu.

Úlohou štúdia bude vytváranie AAA hier a to „na základe desaťročí skúseností vytvárať originálne hry AAA, ktoré sú skutočne povzbudzujúce a inkluzívne pre hráčov na celom svete.“

„J, John a ja máme podobné predstavy o typoch hier, ktoré chceme robiť, a sme pevne stotožnení s cieľmi a princípmi spoločnosti, takže to pre nás bolo prirodzené. Vieme, že kvalita našich hier bude odrazom kultúry nášho tímu. Vopred si dávame záležať na tom, aby sme podporili kreativitu, spoluprácu na diaľku a rôznorodosť zázemia,“ povedala Oneal.

„Jen má skvelé skúsenosti ako tvorca tímu, hýbateľ kultúry a tvorca hier," uviedol Brack v samostatnom vyhlásení. "John a ja sme nadšení, že bude viesť spoločnosť. John má desaťročia skúseností v oblasti hier aj startupov a bude riadiť prevádzku. Ja sa teším, že sa budem môcť každý deň zobudiť a spolu s tímom sa sústrediť na vývoj hier. Všetci traja sa tešíme na to, aké hry a tímy budeme v nasledujúcich rokoch budovať."

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk