Herný monitor ASUS VG248QE s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

ASUS predstavil 24-palcový herný monitor VG248QE Fast Gaming, prvý na svete s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a odozvou 1 ms (šedá-šedá) u hier v rozlíšení Full HD pri veľmi vysokých snímkových frekvenciách. Nižšia miera rozmazania pohybu a kratšie vstupné oneskorenie umožňujú plynulejšie vizuálne zážitky, čo ocenia najmä hráči strielačiek, závodných hier alebo real-time stratégií.

Monitor VG248QE podporuje stereoskopickú technológiu NVIDIA 3D Vision 2 *, takže ho využijú aj hráči 3D hier. Ďalšími prednosťami sú technológie Smart Contrast Ratio a Splendid Video Intelligence, ktoré vylepšujú kvalitu obrazu. Odporúčaná cena novinky je 332 € s DPH.

Monitor natívne podporuje snímkovú frekvenciu až 144 snímok za sekundu (FPS), čo zaisťuje úplne plynulé hranie. VG248QE má odozvu 1 ms (šedá-šedá), čo eliminuje stopy v obraze a zabezpečuje plynulé zobrazenie. Kratšie vstupné oneskorenie umožňuje rýchlejšie vykresľovanie snímok na obrazovke. Monitor VG248QE znižuje úroveň rozmazania oproti konvenčným 60Hz displejom, čím výrazne skvalitňuje vizuálne zážitky.

Model VG248QE je vybavený technológiou ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR), ktorá upravuje jas podsvietenia aj kontrast displeja. O verné farby sa stará technológia ASUS Splendid Video Intelligence, ktorá ponúka celkom šesť režimov - Štandardný, sRGB, Príroda, Kino, Hra, Nočná scéna - všetky prístupné pomocou špeciálneho tlačidla.

Novinka disponuje tlačidlom GamePlus sa zameriavačom na obrazovke a funkciami časovača. Hráč si vďaka tomu môže vybrať zo štyroch rôznych typov zameriavačov, ktorý bude zodpovedať hernému prostrediu, zatiaľ čo časovač zobrazuje uplynulý čas v real-time stratégiách. Tieto nástroje umožňujú hráčom trénovať a zlepšovať svoje herné zručnosti.

Monitor je kompatibilný so sadou NVIDIA 3D Vision 2 * cez rozhranie DisplayPort a Dual-link DVI a podporuje až tri Full HD displeje. Porty DisplayPort, HDMI a Dual-link DVI-D sa starajú o konektivitu a kompatibilitu s radom multimediálnych zariadení, vrátane Blu-ray prehrávačov alebo herných konzol. Vstavané 2W stereo reproduktory vylepšujú celkový zážitok z hry alebo pri sledovaní filmov.

Ergonomické prevedenie monitora umožňuje nastavenie pozorovacích uhlov pomocou naklonenia, natočenie, otočenie do strán a nastavenia výšky. K dispozícii je aj spona na stojane monitora pre usporiadanie káblov.

* Sada NVIDIA 3D Vision 2 nie je súčasťou balenia.

Technické parametre:

 

Zdroj:  ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk