RECENZIA: Genesis Nitro 650 - Viac futurizmu

RECENZIA: Genesis Nitro 650 - Viac futurizmu

 

Aj keď sa mi takéto niečo vyslovuje čoraz ťažšie, tak nám to zase začína. Sezónne obdobie starých dobrých karantén je na spadnutie ako prezúvanie letných pneumatík a už počujem v pozadí cvakanie zámkov od bezpečnostných dverí, zatiaľ čo firmy s donáškovou službou nestíhajú počítať aktuálny profit. Význam slova pozadie má však v slovenčine minimálne jeden ďalší rozmer, ostatne drvivá väčšina z vás, zatiaľ čo čítate tento text, na jednom takom pozadí sedí. Sedenie, respektíve zdravé sedenie, je základom nášho každodenného bytia a ak momentálne hľadáte svojho nového spoločníka pre prácu z domu, alebo by ste chceli svojmu ako z vody rastúcemu potomkovi dopriať kvalitný komfort pri hraní hier alebo učení distančnou formou, u nás stále viac a viac populárna spoločnosť Genesis má pre vás ďalšiu novinku z radu Nitro. Poďme sa na ňu spoločne posadiť a povedať si o jej celkových kvalitách trochu viac.

Koncepčným radom Nitro, kde sa rozprávame o herných kreslách strednej triedy, môj zadok už prešiel viackrát a tak mám na základe získaných skúseností možnosť priameho porovnávania. Musím sa vám však priznať, že nie úplne chápem použitý kľúč v názvoch. Genesis Nitro 650 je totižto vybavením a cenovkou takmer identický produkt ako Nitro 890 a jediné, čo sa tak v tomto prípade na prvý pohľad mení, je vizuálny aspekt a zmes použitých materiálov. Za číslom 650 vidím po stránke dizajnu oveľa väčší tlak na akýsi futurizmus. To môžete badať predovšetkým pri prezretí chrbtovej časti. Oporný diel má po bokoch vysunuté výrazné bočnice obalené ekologickou kožou, schopnou zniesť aj dlhodobo trvajúci tlak. Keď už spomínam eko kožu, tak celkový poťah je kombináciou látky a kože. Strojcovia obalili najviac skúšané časti do pevnejšieho materiálu – dobrá a rozumná voľba. Ak však dáme bokom už spomínaný akcent na futurizmus, ostane nám po stránke dizajnu niečo, čo by ste si pri zakrytí hornej časti mohli pokojne zmýliť s akýmkoľvek sériovo vyrábaným herným kreslom súčasnosti. Za viac než tristo euro tak máte možnosť usadiť sa na ergonomicky správne dizajnovom kresle, vybavenom bedrovou a hlavovou opierkou s cieľom udržať vaše telo v tej správnej polohe, nech už sa na ňom akokoľvek snažíte krútiť ako paragraf.

Biela a čierna

Zákazník má na výber z dvoch farebných prevedení, kde na jednej strane máme nádhernú čiernu a na tej druhej nemenej zaujímavý biely variant. V druhom prípade si však pri tomto tipe herného nábytku tak trochu koledujete o efekt rýchleho znečistenia, aj keď onu bielu časť tu reprezentuje vyššie spomínaná eko koža, ktorú pomocou vlhčených obrúskov dokážete pomerne dobre vyčistiť – treba to však robiť pravidelne a nenechávať si proces čistenia až na koniec roka, ako už spomenuté prezúvanie. Dobre, nastal čas sa pozrieť do zrkadla a priznať aj inú farbu.

Osobne som za posledné roky plné Covid zábavy nabral viac kíl než by bolo zdravé a preto mňa, potenciálneho zákazníka, logicky pred kúpou niečoho takéhoto musí zaujímať, akú to má vlastne celkovú nosnosť. Poliaci pri tvorbe Nitro 650 mysleli na všetko, pretože spodný kovový pavúk obalený do hrubého plastu zvládne, aj po boku rovnako pevnej konštrukcie, uniesť maximálne zaťaženie do 150 kilogramov. Veľké zadky teda nemusia zúfať, keďže testované kreslo, na ktoré som sa osobne vyvalil aj so svojím bio kufrom, znesie viac než poriadnu nálož. Apropo, keď už spomínam nejaké technické parametre, určite je dobré spomenúť aj celkovú hmotnosť kresla, 20 kilogramov. Päťramenný pavúk osadený plastovými a dostatočne veľkými kolieskami (60 mm) je schopný pohodlne presúvať svojho pasažiera bez toho aby poškodil podlahu, čo som si overil na drevených parketách vo svojej pracovni. Genesis pri tvorbe produktov zo sekcie herného nábytku aj naďalej neprestáva myslieť na dostatočnú konštrukčnú variabilitu a tak má užívateľ okrem klasických funkcií šancu upravovať výšku lakťových opierok, polohovať zadnú časť až do úrovne úplnej roviny alebo aktivovať funkciu hojdania – po krutej online bitke nie je lepšieho relaxu, než sa pohojdať ako malé dieťa.

Záverom som si nechal ešte priestor pre stručný opis procesu skladania, ktorému som v predchádzajúcich testoch bežne vyhradzoval úvod článkov. Poľský Genesis je v tomto smere už akousi spoľahlivou stálicou a tak sa nemusíte obávať, že by ste snáď kreslo nezvládli poskladať sami, bez pomoci ďalších rúk. Jednotlivé kusy sú dôkladne zabalené, aby pri transporte nedošlo k poškodeniu či znehodnoteniu a s priloženým návodom zvládnete kreslo dať do funkčného stavu už v priebehu dvadsiatich minút. Aby som vás ešte trochu pobavil, zatiaľ čo sa už netrpezlivo chystáte otočiť alebo prepnúť na ďalšiu stránku nášho magazínu, tak tu mám menšiu historku z testovania. V čase konštruovania Nitro 650 som súčasne skladal aj herný stôl od istej nemenovanej spoločnosti a na rozdiel od výrobku firmy Genesis, kde bolo priložené náradie správne a na daný proces skladania vhodné, sa mi pri predmetnom stole zlosťou pretáčali oči ako tie čerešne na výhernom automate. V balení onoho stola sa totižto nachádzal proporčne úplne iný typ imbusového kľúča, s ktorým som nebol schopný stôl poskladať – proces sa tak predĺžil o ďalšiu pol hodinku, zatiaľ čo som pri hľadaní správneho náradia vymenoval všetkých svätých aj s ich bratrancami z tretieho kolena. Takže áno, rád pri opise procesu skladania herného nábytku opakujem možno banálne fakty ohľadom správneho náradia, ako však vidíte, sú firmy ktoré si na tento očakávaný aspekt zrejme príliš nepotrpia.

Dobrá voľba

Genesis opäť rozšíril portfólio herných kresiel vhodných na akúkoľvek formu kancelárskej, či prípadne domácej práce za počítačom a s produktom Nitro 650 posunul smerovanie dizajnu o čosi viac do budúcnosti. Po stránke celkovej kvality a s ohľadom na samotnú cenovku nemám tejto hernej stoličke čo vytýkať, keďže vo svojej triede ponúka všetko podstatné, čo sa od nej očakáva. No možno by som trochu zmenil postup udeľovania jednotlivých cifier, keďže ak to pôjde takto ďalej, tak sa v tom číslovaní za pár rokov už nevyzná ani divá sviňa.

Naše hodnotenie

Dizajnovo krásne pôsobiaca herná stolička s overenou konštrukčnou kvalitou.

Klady

  • dizajn
  • celková nosnosť
  • použité materiály
  • opora celého tela

Zápory

  • žiadne

Informácie o produkte

Genesis Nitro 650 2021

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 330 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk