Neuveríte, koľko ľudí v každej chvíli hrá Minecraft

 

Minecraft GroupJe množstvo hier, ktoré v každom dennom čase hrá hora hráčov. Či už ide o offline sinlgeplayer tituly alebo rôzne MMO a multiplayer hry, počet hráčov sa pri obľubených hrách v každej chvíli môže pohybovať až v stovkách tisícoch. Pri offline kúskoch sa ale tieto čísla ťažko zisťujú a my tak máme údaje a štatistiky hlavne, ak nie iba, online hier.

Vďaka štatistikám služby Steam nie je žiadnym tajomstvom, že Dota 2 sa hrdí v takmer každom okamihu dňa počtom hrajúcich hráčov v hodnote aspoň 600-tisíc, pričom nárazovo dosahuje až takmer milión. Takmer okamžite nám ale napadne hra, ktorá toto čislo určite presahuje.

Tou je, samozrejme, Minecraft od štúdia Mojang. Doteraz sme sa ale nemohli opierať o fakty, ale iba o odhady. Nathan Adams zo štúdia Mojang ale minulý týždeň cez Twitter oznámil, že sa dostal ku herným štatistikám a keď ich v piatok 9. januára skontroloval, zistil, že v danej chvíli hrá až 998-tisíc hráčov.

Tweet

Zdá sa vám toto číslo nízke? Tak musíme poznamenať, že nešlo o štatistiky z nárazových hodín, kedy jej pripojených najviac hráčov, a takisto išlo iba počet hráčov na platformách Windows, Mac a Linux. Takže do toho nie sú započítaní hráči mobilných verzií alebo konzoloví. A už vôbec nie hráči, ktorí hrajú offline singleplayer alebo nelegálne kópie. Nathan Adams sa vyjadril v zmysle, že rozdelenie hráčov medzi offline a online hraním je viac-menej pol na pol. Preto musí byť všetkým jasné, že počet ľudí, ktorí práve v tejto chvíli, keď čítate tento článok, hrajú Minecraft, je oveľa vyššie. Štúdiu Mojang za tento úspech úprimne gratulujeme a prajeme, aby im to išlo naďalej tak dobre, ak nie lepšie.

Zdroj:  pcgamer.com, twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk