Blizzard súhlasil so stretnutím s tímom stojacim za odstavenými vanilla WoW servermi Nostalrius

Blizzard súhlasil so stretnutím s tímom stojacim za odstavenými vanilla WoW servermi Nostalrius

 

Tento víkend sa ešte dočkáme formálneho vyhlásenia týkajúceho sa celej záležitosti.

Na začiatku mesiaca sme vás informovali ohľadom kauzy zrušenia populárnych pirátskych World of Warcraft serverov, ktoré hráčom prinášali čistú vanillu, teda hru takú, aká bola pred všetkými datadiskami. Táto akcia vyvolala vlnu nevole medzi hráčmi, ktorým sa konanie Blizzardu nepáčilo. To potvrdili aj v petícií vyhlásenej členmi tímu Nostalria, ktorú podpísalo vyše 200 000 ľudí.

Blizzard o celej záležitosti mlčal, až do tohto týždňa, keď sa prostredníctvom fóra vyjadril k danému problému. Chápe rozhorčenie hráčov, avšak z legálneho hľadiska nemá firma na výber, pretože neexistuje žiaden spôsob, akým by mohol nechať bežať pirátske servery. Zároveň však smutným fanúšikom dodal trochu nádeje, keď sa poste vyjadril, že sa Blizzard momentálne skontaktoval s tímom stojacim za Nostalriom a bude s nimi aktívne komunikovať.

No a práve k ich stretnutiu má prísť v najbližšom období, ako informoval tím Nostalrius na svojom Twitteri. Zároveň nás čaká formálne vyjadrenie, ktoré má prísť ešte tento víkend. Čo to však bude znamenať pre Nostalrius nevieme povedať. Môže ísť len o gesto dobrej vôle od Blizzardu alebo o ochotu kompromisu, či dokonca o snahu implementovania vlastných vanilla serverov (i keď túto možnosť firma otvorene vylúčila v poste na fóre, z dôvodu, že by bolo veľmi ťažké a komplikované dané servery vytvoriť).

O celej situácií vás budeme naďalej informovať.

Zdroj: battle.net, PC gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk