Steam tlačí na vývojárov, aby zverejňovali len priame zábery z ich hier

Steam tlačí na vývojárov, aby zverejňovali len priame zábery z ich hier

 

Bod pre Valve.

Poznáte to. Zatiaľ čo vám prezentačné obrázky vybíjali dych, skutočnosť už nebola taká ružová a z hry sa vám spravilo skôr zle. Áno, uvedomujeme si, že tento príklad bol až priveľmi pritiahnutý na vlasy, no jeho podstata je vám určite jasná. Steam vyťahuje bajonety a vydáva sa do boja proti štúdiám, ktoré na svojich obchodných Steam stránkach zverejňujú obrázky nie tak celkom odrážajúce realitu. Ide predovšetkým o rôzne koncepčné arty, zábery z CGI scén a obrázky, ktorými sa tvorcovia chválili, koľko cien ich hra získala.

Po novom by ste mali na Steame nájsť len priame zábery z hier. Ale aspoň teda teoreticky. Správa od Valve totiž nehovorí nič o bullshotoch, čo sú zábery, buď v omnoho vyššom rozlíšení alebo určitým spôsobom upravené vo Photoshope. Uvidíme, či Valve svoju definíciu svojich nových pravidiel rozšíri aj o takýto štýl obrázkov.

Skvelým príkladom podobných záberov je Ubisoft a jeho séria Assassin's Creed, ktorá na Steame na stránkach obchodu nezobrazuje snáď ani jeden reálny gameplay screen. Takéto zábery, ako tuna práve z Assassin's Creed Revelations, by sme na Steame čoskoro už nemali vidieť.

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk