Warcraft III čoskoro dostane podporu širokouhlých obrazoviek a ďalšie vylepšenia

Warcraft III čoskoro dostane podporu širokouhlých obrazoviek a ďalšie vylepšenia

 

Predznamenáva aktualizácia príchod remasteru?

Blizzard včera oznámil obsah nadchádzajúceho patchu 1.29 pre hru Warcraft III, ktorá má aj napriek svojmu veku stále aktívnu komunitu hráčov.

Hlavnou novinkou je určite natívna podpora obrazoviek s pomerom strán 16:9. Warcraft III doteraz zobrazoval na širokouhlých displejoch iba natiahnutý obraz pre klasické 4:3 displeje aj napriek tomu, že boli už úplne vytlačené širokouhlými.

Ukážka širokouhlého módu (zdroj: DeltronLive)

Okrem toho bola pridaná nová experimentálna funkcia podpory 24 hráčov v Custom lobby, čo už hraničí s teritóriom žánru Battle Royale. Ďalej sa niekoľko jednotiek dočká zmien kvôli hernému balansu a vymenia sa aj mapy v Ranked rotácii. Tvorivú časť komunity taktiež Blizzard poteší rozšírením funkcionality World Editora, mocného nástroja, v ktorom vznikla aj slávna DOTA.

Patch je momentálne v testovacej fáze na PTR (Public Test Realm) a jeho beta verzia sa dá stiahnuť tu.

Predznamenáva táto modernizácia hry nadchádzajúci remaster Warcraftu III? Blizzard sa už vyjadril, že po Starcraft Remastered by rád pokračoval aj inými klasickými hrami. Ohlásenia by sme sa mohli podobne ako pri Starcrafte dočkať na prvom Warcraft III Invitational, ktorý sa koná 27. februára a sú naň pozvané samé zvučné mená profesionálnej Warcraft III scény. Nuž, necháme sa prekvapiť.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk