Kreatívny šéf vývoja Cyberpunku 2077 odišiel z CD Projekt RED do Blizzardu

Kreatívny šéf vývoja Cyberpunku 2077 odišiel z CD Projekt RED do Blizzardu

 

Znamená to, že Cyberpunk je v problémoch?

Cyberpunk 2077 je po excelentnom treťom Zaklínačovi jednou z najočakávanejších hier nasledujúceho obdobia. Reputácia štúdia CD Projekt RED je obrovská a hráči čakajú tú najvyššiu kvalitu. Zatiaľ síce nevieme kedy hra príde a ani to, v akej fáze vývoja sa hra momentálne nachádza. Preto sa chytáme každej slamky.

Jedna sa objavila teraz, keď sa zistilo, že jeden z kreatívnych šéfov vývoja Cyberpunku 2077 Sebastian Stępień opustil štúdio a aj Poľsko, aby sa presťahoval do USA, kde nastúpil na rovnakú pozíciu v spoločnosti Blizzard, kde podľa sociálnej siete LinkedIn pracuje na neoznámenom, tajnom projekte.

Odchod tak dôležitých vývojárov nie je nikdy dobrým znamením (viď. Mass Effect Andromeda) a preto je otázne, čo ho viedlo k tomuto kroku a taktiež aj to, či to niečo hovorí o potencionálnych problémoch pri vývoji hry. Je možné, že Cyberpunk 2077 je už v tak pokročilom štádiu vývoja, že jeho prínos pre projekt sa skončil a tým pádom projekt opustil, alebo to môže naznačovať niečo iné.

Dúfajme, že to znamená to, že hra sa blíži svojmu dokončeniu. A čo sa týka jeho pôsobenia v Blizzarde, je ťažké povedať na čom môže pracovať. Možno je to Diablo 4, alebo úplne iná hra. Každopádne je fajn vedieť, že Blizzard je stále miestom pre talentovaných vývojárov a to aj po posledných problémoch a zlých správach, ktoré vychádzali z prostredia štúdia.

Zdroj: gamerant.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk